Toruń: Awantura w sklepie! 44-latek nagle zaatakował klientkę

2021-06-25 11:00
Toruń: Awantura w sklepie! 44-latek nagle zaatakował klientkę
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Toruń: Awantura w sklepie! 44-latek nagle zaatakował klientkę / Zdjęcie poglądowe

Niepokojące sceny w sklepie przy ul. Podgórnej w Toruniu. 44-latek z Chełmińskiego Przedmieścia agresywnie i wulgarnie zachowywał się względem klientów i personelu. - Potem swoją agresję skierował na regały i towar tam się znajdujący. Zniszczenia powstałe w wyniku jego zachowania wyniosły kilka tysięcy złotych. Teraz może mu grozić do 5 lat więzienia - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Toruń: Awantura w sklepie! 44-latek nagle zaatakował klientkę

Do niepokojącego zdarzenia w jednym ze sklepów przy ul. Podgórnej na terenie Torunia doszło w miniony czwartek (24.06.2021). Jak podaje w komunikacie prasowym podinsp. Wioletta Dąbrowska - ok. godziny 14:00 jeden z klientów stojący w kolejce nagle zaczął się zachowywać bardzo agresywnie. - Początkowo krzyczał coś wulgarnie. Kiedy inni klienci i personel próbowali go uspakajać ten nic sobie z tego nie robił. Wręcz przeciwnie wydawało się, że jego agresja zaczyna przybierać na sile - wyjaśnia policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Przeczytaj też: Zniszczyła kościół w Toruniu. 38-latka była kompletnie pijana

- W pewnym momencie użył siły fizycznej względem jednej z klientek i popchnął ją na regały. Następnie zaczął niszczyć towar znajdujący się w sklepie. Zrzucał go z półek i rozbijał szklane opakowania aż wreszcie przewrócił jeden z regałów. Przerażona obsługa i klientka schowały się na zapleczu. Drogę ucieczki odciął mu jeden z dostawców, który zablokował drzwi skrzynkami - relacjonuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci z Komisariatu Toruń Śródmieście, których dyżurny skierował na miejsce natychmiast zatrzymali mężczyznę. Można by rzec, że wpadł na gorącym uczynku. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia. - Właścicielka sklepu straty powstałe w wyniku uszkodzeń towarów wyceniła na kilka tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie przyjdzie odpowiedzieć za zniszczenia mienia. Może mu za to grozić do 5 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pobili pokrzywdzonego niedaleko UMK w Toruniu. Szuka ich policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE