Zniszczyła kościół w Toruniu. 38-latka była kompletnie pijana

2021-06-24 19:14
Zniszczyła kościół w Toruniu. 38-latka była kompletnie pijana
Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl Zniszczyła kościół w Toruniu. 38-latka była kompletnie pijana / Zdjęcie poglądowe

W miniony wtorek (22.06.2021) strażnicy miejscy z Torunia interweniowali na starówce. Powodem było zniszczenie elewacji Kościoła Akademickiego pw. Świętego Ducha. Dokonała tego 38-letnia kobieta, która w momencie zatrzymania była kompletnie pijana. Więcej na se.pl/torun poniżej.

Zniszczyła kościół w Toruniu. 38-latka była kompletnie pijana

Do zdarzenia doszło we wtorek (22.06.2021), ok. godziny 14:45. To właśnie wtedy dyżurny Straży Miejskiej przekazał swoim kolegom funkcjonariuszom informację, że na Rynku Staromiejskim doszło do zniszczenia elewacji Kościoła Akademickiego pw. Świętego Ducha. - Nietypowe zachowanie kobiety zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Na miejscu strażnicy zatrzymali 38-latkę, która na elewacji wykonała zielonym markerem napis „IZOLDA” - przekazuje Jarosław Paralusz w komunikacie na stronie SM w Toruniu.

Czytaj też: Bohaterska akcja policjantów z Torunia. Uratowali życie seniora!

- Od kobiety była wyczuwalna silna woń alkoholu, badanie alkotestem wykazało u niej blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymana trafiła do Izby Wytrzeźwień, dalsze czynności w sprawie dewastacji przeprowadzi policja - informuje nas Jarosław Paralusz ze Straży Miejskiej w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pobili pokrzywdzonego niedaleko UMK w Toruniu. Szuka ich policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE