Przestępcza para z Torunia w rękach policji. Ogromna lista zarzutów

2021-06-23 13:02
Przestępcza para z Torunia w rękach policji. Ogromna lista zarzutów
Autor: Małopolska Policja Przestępcza para z Torunia w rękach policji. Ogromna lista zarzutów / Zdjęcie poglądowe

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu ustalili, że zatrzymana 20 czerwca na gorącym uczynku para włamywaczy ma na swoim koncie inne przestępstwa. - 47-latek wspólnie z 39-latką usłyszeli 27 zarzutów dotyczących włamań do samochodów, piwnic, garaży oraz kradzieży rowerów i sprzętów budowlanych. Może im grozić do 10 lat więzienia - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu.

Przestępcza para z Torunia w rękach policji. Ogromna lista zarzutów

Wracamy do zdarzenia z niedzielnej nocy (20.06.2021). Przypomnijmy - koło godz. 1:30 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podejrzanych osobach, które najprawdopodobniej próbują włamać się do wiaty gospodarczej na zapleczu marketu przy ul. Krasińskiego. Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce mundurowych. Policjanci zareagowali błyskawicznie i już po chwili, na gorącym uczynku, zatrzymali mężczyznę i kobietę. - 47-latek wspólnie z 39-latką usiłowali przepiłować kratę i dostać się do wnętrza wiaty do przechowywania produktów spożywczych. Oboje trafili do policyjnej celi - informuje asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Jak się okazało - na tym nie koniec "dokonań" tej pary.

Czytaj też: Bardzo niebezpieczna roślina wyrosła w Toruniu! Miała ponad dwa metry

- Wnikliwa analiza wcześniej zgłoszonych przypadków kradzieży i włamań doprowadziła śledczych do przekonania, że to właśnie oni stoją za innymi, licznymi przestępstwami. Oboje usłyszeli po 27 zarzutów, które obejmowały: usiłowanie włamania do wiaty gospodarczej, na którym zostali zatrzymani, 8 włamań do samochodów, 7 kradzieży sprzętu i materiałów z budów i domów w remoncie, 4 kradzieże rowerów oraz włamania do piwnicy i pomieszczenia gospodarczego - wylicza asp. Wojciech Chrostowski w komunikacie prasowym.

Policjant przekazał nam, że na przestępczą ścieżkę zatrzymani weszli w grudniu ubiegłego roku. - Wszystkich przestępstw dokonywali wspólnie. Teraz może im grozić do 10 lat więzienia - podsumowuje asp. Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Mundurowi z Torunia oddają hołd policjantowi z Raciborza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE