Nocny rozbój przy fontannie Cosmopolis. Strażnicy z Torunia ruszyli w pościg

2021-06-22 8:22
Nocny rozbój przy fontannie Cosmopolis. Strażnicy miejscy z Torunia ruszyli w pościg
Autor: Urząd Miasta Torunia / torun.pl Nocny rozbój przy fontannie Cosmopolis. Strażnicy miejscy z Torunia ruszyli w pościg / Zdjęcie poglądowe

W minioną sobotę (19.06.2021) przy fontannie Cosmopolis dwaj mężczyźni zostali zaatakowani przez agresywnego 22-latka. W pościg za sprawcą rozboju ruszyli toruńscy strażnicy miejscy i szybko ujęli podejrzanego. Teraz grozi mu konkretna odsiadka. Szczegóły na se.pl/torun.

Nocny rozbój przy fontannie Cosmopolis. Strażnicy z Torunia ruszyli w pościg

Fontanna Cosmopolis to bardzo popularne miejsce. Torunianie chętnie oglądają spektakle przy pięknej muzyce. Tym razem jednak w okolicy starówki miały miejsce sceny, których nigdy nie chcemy oglądać. 19 czerwca 2021 roku około godziny 3:40, do funkcjonariuszy Straży Miejskiej znajdujących się na Placu Teatralnym w Toruniu podbiegło dwóch mężczyzn. Przekazali oni służbom, że zostali okradzeni, a jeden z nich dodatkowo pobity. - Strażnicy wraz z poszkodowanymi udali się w to miejsce i dokonali penetracji terenu za sprawcą rozboju. W pewnym momencie poszkodowani zauważyli agresora. Wskazany mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać - przekazuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Czytaj też: Strażnicy miejscy z Torunia weszli do restauracji na starówce! Dwie osoby zatrzymane

- Sprawca został bardzo szybko ujęty. 22-letek posiadał przy sobie skradzione przedmioty, tj. podgrzewacz do tytoniu oraz srebrny łańcuszek. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany przez organy ścigania. Sprawca rozboju został przekazany policji - informuje Jarosław Paralusz z SM w Toruniu.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Pobili pokrzywdzonego niedaleko UMK w Toruniu. Szuka ich policja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE