Kujawsko-Pomorskie: Policyjny pościg za wariatem drogowym. Na jaw wyszły niewygodne fakty

2020-05-18 12:52 KM
Kujawsko-Pomorskie: Policyjny pościg za wariatem drogowym. Na jaw wyszły niewygodne fakty / Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Małopolska Policja Kujawsko-Pomorskie: Policyjny pościg za wariatem drogowym. Na jaw wyszły niewygodne fakty / Zdjęcie ilustracyjne

Niespokojna końcówka weekendu w Kujawsko-Pomorskiem. Telefoniczne zgłoszenie pozwoliło funkcjonariuszom zatrzymać nietrzeźwego, który kierował pojazdem marki Volkswagen. Prosto z drogi trafił do aresztu, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (17 maja), ok. godziny 15:30, oficer dyżurny radziejowskiej Policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Z informacji wynikało, że kierujący Volkswagenem golfem, który jeździ po miejscowości Witowo (województwo kujawsko-pomorskie), prawdopodobnie jest pijany. Dyżurny skierował w tym kierunku policjantów z ogniwa ruchu drogowego. Po kilku minutach funkcjonariusze zobaczyli wskazane auto, jednak jego kierowca na widok policjantów zawrócił samochód i zaczął uciekać. 

- Policjanci ruszyli w pościg, dając sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi znaki do zatrzymania. Po kilku kilometrach zajechali drogę uciekającemu i zatrzymali go. 29-letni mieszkaniec pow. aleksandrowskiego był pijany. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie - przekazuje nam asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Na tym jednak nie koniec problemów zatrzymanego. Dodatkowo kierowca miał trzyletni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.Trafił do aresztu a dziś po wytrzeźwieniu, usłyszy zarzuty. - Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kolejny zakaz kierowania - podsumowuje policjant z Radziejowa.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus szaleje w Amazonii! Sytuacja jest tragiczna
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE