Elana Toruń grała na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Teraz do Małopolski przyjedzie GKS Katowice

Autor: nadesłane / Elana Toruń Legionovia Legionowo - GKS Katowice, gdzie oglądać? Transmisja za darmo, stream online, na żywo

Legionovia Legionowo - Elana Toruń: Bezcenne trzy punkty dla gości [RELACJA]

2020-06-06 17:57

Elana Toruń pojechała na mecz z Legionovią Legionowo z nadzieją na zmazanie plamy po sromotnej klęsce, której doznała w środku tygodnia. Z kolei gospodarze chcieli nawiązać do dobrej postawy, jaką pokazali w konfrontacji z Górnikiem Polkowice. Ostatecznie w sobotnie popołudnie to "Żółto-Niebiescy" schodzili z boiska w lepszych humorach. Zobaczcie relację i kilka zdjęć z Legionowa na ESKA INFO Toruń!

W środku tygodnia rozgrywki 2. ligi powróciły po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Legionovia Legionowo zaskoczyła wielu obserwatorów futbolu i pokonała na wyjeździe Górnika Polkowice. Z kolei Elana Toruń poległa w starciu ze Stalą Rzeszów aż 1:4. 6 czerwca faworytem pozostawali "Żółto-Niebiescy", ale wiedzieli, że łatwo nie będzie.

Legionovia Legionowo - Elana Toruń, relacja

Już w 7. minucie cieszyli się piłkarze gości. Filip Kozłowski otworzył wynik spotkania, wykorzystując płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydłaGospodarze mogli wyrównać już pięć minut później. Znakomita centra z rzutu wolnego, piłka trafiła na głowę Karola Podlińskiego, który trafił w poprzeczkę.

Torunianie niepotrzebnie oddali rywalom inicjatywę, a ci od czasu do czasu potrafili solidnie zagrozić "Żółto-Niebieskim". Dobrze w bramce spisywał się Dawid Kuchnicki, który zanotował jedno bardzo przytomne wyjście i skuteczną obronę przy strzale Maślanki. To m.in. dzięki niemu goście schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Tuż po wznowieniu gry znów dał o sobie znać golkiper Elany. Tym razem kapitalnie obronił strzał Podlińskiego. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i zostali nagrodzeni. W 54. minucie faulowany w polu karnym był Karol Podliński, a jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Koziara.

Legionovia próbowała pójść za ciosem, ale nadziała się na kontrę podopiecznych Bogusława Pietrzaka. W 59. minucie Matus Marcin idealnie zagrał w pole karne do Bartosza Machaja, a były zawodnik Chrobrego Głogów odzyskał prowadzenie dla torunian.

Gospodarze starali się odwrócić losy tego meczu, ale konkretnego zagrożenia pod bramką Kuchnickiego bardzo długo nie było. Nerwowo dla "Żółto-Niebieskich" zrobiło się w doliczonym czasie gry. Najpierw instynktownie strzał jednego z rywali bronił Kuchnicki, a później młodego golkipera uratował słupek. Ostatecznie Elana zanotowała ważne trzy punkty. Nie było to może porywające widowisko, ale po środowej porażce - ta wygrana była dla torunian jak oddech świeżego powietrza.

Legionovia Legionowo - Elana Toruń 1:2 (Koziara 54' k. - Kozłowski 7', Machaj 59')

Legionovia Legionowo: Podleśny - Bury (84' Kaczorowski), Zembrowski, Choroś, Maślanka - Małek, Koprowski (73' Zaklika), Kluska, Koziara, Gancarczyk (67' Będzieszak) - Podliński (73' Trubeha)

Elana Toruń: Kuchnicki - Świeciński (71' Boniecki), Onsorge, Bierzało, Stryjewski - Kryszak, Kołodziej, Kościelniak, Machaj (75' Hrnciar) - Marcin, Kozłowski (84' Pisarek)

Sędzia: Marcin Bielawski (Mysłowice)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].