Lisewo Kościelne. Potężny pożar zagraża budynkom mieszkalnym i gospodarczym! W środku butle z gazem! [ZDJĘCIA]

2020-07-06 17:20 Michał Michalak , Sylwia Sitka-Czerniak

Pożar składowiska śmieci w Lisewie Kościelnym w powiecie inowrocławskim wybuchł dziś w godzinach popołudniowych. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko, a kłęby dymu są widoczne z odległości ok. 40 km. Zagrożone płomieniami są dwa budynki mieszkalne i dwa gospodarcze - w jednym z nich znajduje się kilka butli z gazem. Na miejscu jest już 12 zastępów straży pożarnej.

Potężny pożar na składowisku śmieci w Lisewie Kościelnym w powiecie inowrocławskim wybuchł dziś w godzinach popołudniowych. Płomienie objęły na początku 60 metrów kwadratowych powierzchni, ale palić zaczęły się worki z materiały plastikowymi i innymi odpadami, dlatego ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko i zagraża okolicznym mieszkańcom. Cześć z nich już opuściła swoje domostwa, ale być może konieczna będzie ewakuacja całej wsi.

Pożar podchodzi pod dwa budynki mieszkalne i dwa gospodarcze - w jednym z nich znajdują się butle z gazem. Strażakom udało się wynieść dwie z nich, ale 4 zostały w środku, dlatego są cały czas schładzane. Odłączono także prąd w całej wsi.

Na miejscu interweniuje 12 zastępów straży pożarnej.

Powódź zabrała im wychodek, zostało tylko wiaderko

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.