Szok!

Makabryczny widok ukazał się kobietom pod Toruniem. Zwyrodnialcy utopili go w rzece

2023-09-13 7:26

Toruń i okolice: Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o bestialskie zabicie lisa. Mężczyźni najpierw wielokrotnie go uderzali, a potem utopili w rzece. Makabrycznego odkrycia dokonały spacerujące w okolicy kobiety. Sprawcom grozi 5 lat więzienia.

Nie ma odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie robią takie rzeczy. Konającego lisa zauważyły dwie kobiety. Dwaj mężczyźni utopili zwierzę w Strudze Lubickiej. "To tylko lis" rzucili i oddalili się stamtąd. O sprawie została powiadomiona policja. Krótko potem funkcjonariusze wpadli na trop jednego ze sprawców. - 65-letni mieszkaniec gminy Lubicz został zatrzymany w swoim domu. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi - informuje nas st. sierż. Sebastian Pypczyński z KMP w Toruniu.

Bestialsko zamordowali lisa. Drugi ze sprawców był pijany 

7 września funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa. Po analizie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego prokurator zastosował wobec 65-latka policyjny dozór oraz zobowiązał poręczeniem majątkowym.

- Dzień później w ręce policjantów z komisariatu w Dobrzejewicach wpadł drugi ze sprawców. 56-latek siedział za kierownicą seata, którego zatrzymali do kontroli drogowej mundurowi. Funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Amator jazdy na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu - informuje funkcjonariusz z biura prasowego KMP w Toruniu.

W sobotę policjanci zarzucili mieszkańcowi Lubicza, podobnie jak jego koledze, złamanie tych samych przepisów oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prokurator objął go policyjnym dozorem, 56-latek musiał także zapłacić poręczenie majątkowe.

- O ich losie zdecyduje sąd. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje st. sierż. Pypczyński.

Quiz dla fanów zwierząt. Te ciekawostki znają tylko najwięksi miłośnicy czworonogów!

Pytanie 1 z 10
Wzory na psim nosie są tak niepowtarzalne jak ludzki odcisk papilarny palca.