Maleńki chłopczyk zaczął się dusić we śnie! Uratowali go bohaterowie z Golubia-Dobrzynia

i

Autor: KPP w Golubiu-Dobrzyniu Maleńki chłopczyk zaczął się dusić we śnie! Uratowali go bohaterowie z Golubia-Dobrzynia

Maleńki chłopczyk zaczął się dusić we śnie! Uratowali go bohaterowie z Golubia-Dobrzynia

2021-05-21 11:03

W minioną środę (19.05) o godz. 08.50 do policjantów patrolujących Golub-Dobrzyń podbiegła zrozpaczona kobieta z dzieckiem na rękach, wołając o pomoc. - Z jej relacji wynikało, że synek podczas snu zaczął się dusić - przekazuje asp. szt. Małgorzata Lipińska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu. Na szczęście akcja ratunkowa przyniosła happy end!

Maleńki chłopczyk zaczął się dusić we śnie! Uratowali go bohaterowie z Golubia-Dobrzynia

W takich chwilach nie ma ani chwili do stracenia i policjanci z Golubia-Dobrzynia doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Kiedy w środę (19.05.2021) podeszła do nich zrozpaczona kobieta, która przekazała, że jej 19-miesięczny synek zaczął się dusić we śnie, funkcjonariusze od razu przystąpili do działania. - Sierż. szt. Paweł Kaczmarkiewicz i sierż. Miłosza Mrugalski (na zdjęciu - dop. red.) natychmiast sprawdzili funkcje życiowe i drogi oddechowe chłopca (1 rok 7 miesięcy), ułożyli go w pozycji właściwej, co skutkowało stopniowym powrotem prawidłowego oddechu, wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Lipińska z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Czytaj też: Kruszwica. Zosia i Nadia URATOWAŁY mu ŻYCIE! Posypały się gratulacje i pochwały

- Do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego policjanci kontrolowali funkcje życiowe dziecka, aby w razie potrzeby przystąpić do resuscytacji. Chłopiec przekazany został służbie medycznej i trafił pod specjalistyczną opiekę - wyjaśnia oficer prasowy KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Policjantom gratulujemy dobrze przeprowadzonej akcji ratunkowej, a chłopczykowi i jego mamie życzymy dużo zdrowia i siły.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

O życie Leosia walczyło tysiące osób. "Uratowaliście nasz świat. Dziękujemy Wam". Chłopczyk stawia pierwsze kroki