Marina Abramović i jej wystawa podbiły Toruń. Czy to "Wydarzenie Roku 2019"?

2020-02-07 8:10 KM
Marina Abramović i jej wystawa podbiły Toruń. Czy to Wydarzenie Roku 2019?
Autor: Marta Łazarska Marina Abramović i jej wystawa podbiły Toruń. Czy to "Wydarzenie Roku 2019"?

Wizyta Mariny Abramović w Toruniu, która miała miejsce w marcu 2019 roku, wywołała mnóstwo emocji. Wystawa „Do Czysta/The Cleaner” była szeroko komentowana nie tylko w grodzie Kopernika. Teraz ma ona ma szansę zostać Wydarzeniem Roku w plebiscycie MocArty 2019 organizowanym przez RMF Classic. Wszystko zależy od głosujących!

Marina Abramović przyjechała do Torunia 8 marca 2019 roku. Pokazała ma na koncie 120 prac, które inspirują, szokują i przede wszystkim dają do myślenia. Jugosłowiańska artystka Marina Abramović odwiedziła toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej. Tak zwana "babcia performansu" wyjaśniła, że już sama nazwa wystawy "The Cleaner - Do czysta" jest nawiązaniem autobiograficznym. Naszą relację z jej wizyty znajdziecie TUTAJ.

Marina Abramović w Toruniu "Wydarzeniem Roku 2019"?

Ekspozycję pokazywaną w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu przez sześć miesięcy zobaczyło w sumie ponad 46 tys. osób. Jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń minionego roku w Toruniu nominowano w plebiscycie MocArty organizowanym przez RMF Classic. W jubileuszowej edycji konkursu toruńska wystawa rywalizuje w kategorii „Wydarzenie roku 2019”

Głosować można online na stronie internetowej organizatora TUTAJ.

Marina Abramovic w Toruniu. Wielkie emocje i... protest!

Nie wszystkim wizyta artystki w grodzie Kopernika przypadła do gustu. Przed toruńskim CSW z jednej strony stali ci, którzy od tygodni czekali na obejrzenie wystawy Marina Abramović, zatytułowaną "Do czysta/The Cleaner". Z drugiej - przeciwnicy, zdaniem których artystka promuje satanizm.