Maturzystka Ania znowu złota. Adrian z awansem na Mistrzostwa Świata. Wielki sukcesy sportowców z Torunia

Autor: materiały prasowe Gwiazdor lekkoatletyki ostro o stadionie w Toruniu: "Bieżnia przypomina beton i wywołuje kontuzje"

Maturzystka Ania znowu złota. Adrian z awansem na Mistrzostwa Świata. Wielkie sukcesy sportowców z Torunia

Adrian Brzeziński z MKL Toruń jest jednym z największych wygranych minionych MP w lekkoatletyce, które odbyły się w grodzie Kopernika. Reprezentant toruńskiego klubu będzie biegał na Mistrzostwach Świata, które mają się odbyć w ten weekend w Belgradzie. Jego koleżanka klubowa, tegoroczna maturzystka Ania Matuszewicz po raz pierwszy zdobyła złoty medal wśród seniorów. Na pewno nie ostatni.

Wracamy do Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce Toruń 2022. Za sprawą Ewy Swobody dokonania innych zawodników zeszły na plan dalszy. A my, "toruniacy", mamy czym się chwalić. Adrian Brzeziński zrobił to, co nie udało się wielu. Zdobył minimum mistrzowskie i dzięki temu będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce. Adrian minimum wywalczył na mitingu lekkoatletycznym Copernicus Cup w Toruniu. Z kronikarskiego obowiązku musimy napisać, że na Mistrzostwach Polski, które zakończyły się w poprzednią niedzielę w finale na 200 metrów nie pobiegł już tak szybko. Zdobył brązowy medal. Jego koleżanka klubowa Ania Matuszewicz, która przygotowuje się do matury, zdobyła zloty medal w skoku w dal. Zrobiła to w ostatniej próbie. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z HMP 2022 Toruń.

Gdyby Ania Matuszewicz biegała 400 metrów, na pewno byłaby Aniołkiem Matusińskiego. Panna Anna woli jednak skakać w dal. Nie wiadomo czy ona wie, że w dal skakała Halina Konopacka, najsłynniejsza nasza dyskobolka. To pierwsza Polka, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich. O względy legendarnej polskiej lekkoatletki ubiegało się pół Warszawy. Mimo to, że Halina Konopacka rzucała tez kulą, bardziej przypominała modelkę.

- Zanim pojedzie się na mistrzostwa świata lub zdobędzie się zloty medal na mistrzostwach Polski, trzeba zrobić pierwszy krok. Trzeba przyjść na swój pierwszy trening. Jeżeli mieszkać w Toruniu i chcesz być taki jak Adrian albo jak nasza Anka, czekamy na Ciebie - mówi prezes toruńskiego klubu Marian Gęsicki.

Adrian Brzeziński jest w gazie. Miejmy nadzieję, że w Belgradzie będzie miał pracowitą sobotę. Liczymy na to, że przebrnie przez eliminacje. Start w finale w biegu na 60 metrów dla lekkoatlety z Torunia byłby ogromnym sukcesem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!