Najbrzydszy dzień roku w Toruniu. Nie uwierzysz, co nas czeka [PROGNOZA]

2019-09-17 7:39 Konrad Marzec
Meteorolodzy przestrzegają - wtorek w Toruniu najbrzydzszym dniem tygodnia.
Autor: Pixabay.com Meteorolodzy przestrzegają - wtorek w Toruniu najbrzydzszym dniem tygodnia.

Już wczoraj sygnalizowaliśmy wam na portalu ESKA INFO Toruń, że ten tydzień pod względem pogodowym nie będzie należał do najłatwiejszych. W Toruniu i okolicach powieje sporym chłodem, a we wtorek możliwe są również nieprzyjemne zjawiska atmosferyczne...

Już w nocy z poniedziałku na wtorek (16-17 września) było bardzo chłodno. Nie inaczej będzie w ciągu dnia. Oddajemy głos lokalnemu meteorologowi.

- We wtorek będziemy na skraju niżu atmosferycznego znad Skandynawii, w bardzo chłodnej masie powietrza, która w ciągu dnia okresami ogrzeje się do około 14 stopni, ale podczas opadów będzie niższa. Dodatkowo powieje dość silny, okresami silny zachodni wiatr (porywy do ponad 55-65 km/h) wiatr, który nieco obniży temperaturę odczuwalną. Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne, a spadające ciśnienie atmosferyczne pod koniec dnia ulegnie stabilizacji - pisze Rafał Maszewski, właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

Na ten moment nie mamy jeszcze ostrzeżenia IMGW dla Torunia i regionu, ale niewykluczone, że pojawi się w ciągu dnia. Uwaga kierowcy i nie tylko - porywisty wiatr może spowodować sporo problemów! Opady deszczu - a nawet przelotne burze - nasilą się w godzinach popołudniowych.

Prognoza pogody dla Torunia - powrót lata w weekend?

Wtorek, środa i czwartek - te trzy dni najbardziej dadzą w kość torunianom. Od piątku zanotujemy wyraźną poprawę pogody, a w sobotę i niedzielę zwyżkę temperatur. Pod koniec tygodnia na termometrach nawet 20-21 stopni, a na początku kolejnego - ponad 23! Aktualizacje w prognozach będziemy regularnie publikować na ESKA INFO Toruń.