Meteorolog alarmuje - niski poziom wód gruntowych to katastrofa!

2020-01-22 10:07 Mariusz Luda
Meteorolog alarmuje - niski poziom wód gruntowych to katastrofa!
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Meteorolog alarmuje - niski poziom wód gruntowych to katastrofa!

W ostatnich tygodniach regularnie informujemy was na naszym portalu, że o zimie z prawdziwego zdarzenia możemy na razie zapomnieć. W Toruniu i okolicach aura wyraźnie przypomina tę wiosenną. Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl przekonuje, że taka sytuacja to poważne zagrożenie dla przyrody!

Ciepła zima i brak opadów są dużym zagrożeniem dla przyrody – alarmuje autor strony pogodawtoruniu.pl, Rafał Maszewski. Brak opadów śniegu, czy deszczu sprawiają, że opada poziom wód gruntowych. Słońce i dodatnie temperatury budzą przyrodę ze snu, a gdy przymrozi w kwietniu - straty mogą być rekordowe.

Ciepła zima i brak opadów są dużym zagrożeniem dla przyrody!

Problemem jest także niski poziom wód gruntowych, który może mieć kolosalne znaczenie latem. Niski poziom to brak wody dla drzew i krzewów, to cieplejsza woda w jeziorach i brak tlenu. Zagrożone mogą być też lasy - dodaje synoptyk z Torunia.

Zagrożone mogą być też lasy - alarmuje meteorolog z Torunia!

Sytuację pogodową na bieżąco i za darmo możecie śledzić na stronie www.pogodawtoruniu.pl. Możecie też bezpłatnie pobrać specjalną aplikację, która będzie was ostrzegać przed załamaniami pogody i nie tylko.