Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega mieszkańców Torunia! Uwaga na oszustów!

2019-08-13 11:33 Redakcja
 Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega mieszkańców Torunia! Uwaga na oszustów!
Autor: Urząd Miasta Torunia Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega mieszkańców Torunia! Uwaga na oszustów!

Uwaga na "Komunikaty dla mieszkańców", które pojawiają się na klatkach schodowych - to ogłoszenia prywatnej firmy, które mogą być pomylone z ogłoszeniami spółdzielni mieszkaniowych! - przekazuje Miejski Rzecznik Konsumentów. Zobaczcie jak wygląda przykładowe ogłoszenie!

Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega przed ogłoszeniami pod tytułem "Komunikat dla mieszkańców" rozwieszanymi na klatkach schodowych.Treść ogłoszenia sugeruje, że w mieszkaniach przeprowadzona zostanie konserwacja stolarki okiennej oraz wymiana uszczelek. Podany jest numer tel. do kontaktu oraz informacja, że autorem ogłoszenia jest Dział monterski.

Ogłoszenie może zostać przez mieszkańców mylnie odczytane, że prace konserwatorskie wykonywane będą przez przedstawicieli spółdzielni, co sugeruje zarówno treść komunikatu jak i podpis „Dział monterski”.

- Zgodnie ze stanem faktycznym jest to ogłoszenie prywatnej firmy, której nazwa brzmi "Dział Monterski". Usługi wykonywane będą odpłatnie i nie mają nic wspólnego ze spółdzielnią mieszkaniową - przekazali przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia.

Przykładowy komunikat na zdjęciu, które publikujemy nad tekstem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.