Mieszkali z martwym dzieckiem. Uciekli, gdy smród stał się nie do wytrzymania. Horror koło Brodnicy [WIDEO]

2022-06-24 8:58
Makabryczne odkrycie pod Brodnicą. Znaleziono rozkładające zwłoki dwulatka w remontowanym domu
Autor: Alex Marcinowski/Super Express Makabryczne odkrycie pod Brodnicą. Znaleziono rozkładające zwłoki dwulatka w remontowanym domu

Kujawsko-pomorskie: W domu w Szabdzie koło Brodnicy (kujawsko-pomorskie) policja odkryła rozkładające się zwłoki ok. 3-letniego maleństwa. Według wstępnych ustaleń dziecko nie żyło od miesiąca. Prokuratura na razie nie wie, co się stało w domu i szuka rodziców. Ci mają jeszcze czworo dzieci. Ojciec był widziany, jak wychodzi z domu z trójką dzieci w zeszłym tygodniu. To by oznaczało, że mieszkał z pozostałymi dziećmi i rozkładającymi się zwłokami malucha. Prokuratura ustala też, czy matka dzieci w czwartek (23.06.2022) urodziła kolejne. Policjanci na razie nie wiedzą, gdzie jest jedno dziecko.

Wracamy do sprawy koszmarnego odkrycia w miejscowości Szabda koło Brodnicy. - Na razie nie wiemy, co tutaj się stało. Ustalamy to. Trwają czynności - powiedziała nam w czwartek (23.06.2022) po godzinie 23 prokurator Alina Szram, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brodnicy, z którą rozmawialiśmy przed jednym z domów w Szabdzie.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że zostały ujawnione zwłoki dziecka w dużym rozkładzie. Dziecko było w wieku około 2 lat. Na razie nie wiem, jaka była pleć dziecka - dodała. W tej części wsi przy drodze stoją nowe domy. Ten, z którego właśnie wyszła pani prokurator, został zbudowany trzy lata temu. Jego właścicielka od jakiegoś czasu wynajmowała go małżeństwu z piątką dzieci. - Ten wynajem ciągle trwał - mówi prokurator Szram. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej o sprawie: Szabda. Znalazła rozkładające się zwłoki 2-letniego dziecka. Policja szuka rodziców

Koszmarne odkrycie w miejscowości Szabda koło Brodnicy. Znaleźli zwłoki dziecka

W czwartek (23 czerwca 2022) kilku dekarzy miało coś poprawiać na dachu na zlecenie właścicielki. Nikt im nie otworzył drzwi. Mężczyźni przez okno zobaczyli zwłoki dziecka. Miały być zawinięte w coś przypominającego dywan. Właścicielka domu natychmiast o sprawie poinformowała policję. Według ustaleń naszego dziennikarza, ojciec dzieci był widziany w zeszłym tygodniu, jak wychodzi z domu z trójką dzieci. Miały one trafić pod opiekę dziadków. - Jednego jeszcze szukamy - mówi nam jeden z policjantów.

Jak udało się nam ustalić, matka dzieci w czwartek rano miała w Warszawie w szpitalu przejść cesarskie cięcie. Prokurator Szram przyznaje, że śledczy mają taka informację, ale na razie ją sprawdzają. Policjanci nie wykluczają, że ojciec razem z jednym dzieckiem jest w stolicy. Sąsiedzi małżeństwa z piątką dzieci, które wynajmowało dom, nawet nie wiedzą, jak członkowie tej rodziny mieli na imię. 

- Tacy dziwni byli. On na takiego dzikiego wyglądał. Jak przejeżdżałem koło tego domu na rowerze i mówiłem mu "dzień dobry", to nigdy nie odpowiadał - mówi nam jeden z mieszkańców Szabdy. - Ja te dzieci widziałam - dodaje kobieta, która nie może uwierzyć w to, że w domu zostały znalezione zwłoki malucha w stanie silnego rozkładu.

Rozkładające się zwłoki dziecka w Szabdzie koło Brodnicy. Sekcja zwłok już zaplanowana

- Nie wiem, jaka była płeć dziecka. Na jutro jest zaplanowana na godzinę 13 sekcja zwłok - mówi nam prokurator Szram. Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia. Do tematu będziemy jeszcze wracać w lokalnym serwisie "Super Expressu". 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek pytań. Czekamy na naszym fanpage'u na Facebooku oraz pod adresem mailowym - miasta@se.pl.

Zwłoki 2-letniego dziecka znalezione w domu pod Brodnicą
Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być wyższe?

Czym kierują się mordercy? - posłuchaj podcastu mrożącego krew w żyłach "ZŁO - Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Listen to "ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE