Centrum PARK to teraz magazyn pomocy dla Ukrainy

i

Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Centrum PARK to teraz magazyn pomocy dla Ukrainy

Mieszkańcy Torunia z ogromnym wsparciem dla Ukrainy. Widoki z CT Park chwytają za serca [Zdjęcia]

2022-03-03 12:14

W Toruniu i nie tylko trwają zbiórki dla mieszkańców Ukrainy i ofiar beznadziejnej wojny, za którą odpowiada Rosja Władimira Putina. Byliśmy z aparatem w Centrum Targowym Park przy ul. Bydgoskiej 1. Tam wolontariusze szykują paczki, które przekazywane są potrzebującym. Te widoki niejednego chwycą za serce.

Urząd Miasta Torunia informował swego czasu, że wszystkie rzeczy dla Ukraińców, które są zbierane przez miasto w 52 punktach: w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, CKU i jednostkach MOPR-u, są przewożone do Centrum Targowego Park przy ul. Bydgoskiej 1. Tam wolontariusze szykują z nich paczki, które przekazywane są potrzebującym. - To co przygotowujemy, jako nasze dary, będzie trafiało w różne miejsca, ale możliwość przekazania ich na teren Ukrainy jest zorganizowana i usystematyzowana w rozwiązaniach ogólnopolskich - podkreślił prezydent Michał Zaleski. W CT Park pojawił się fotoreporter "Super Expressu" i to co zobaczył niejednego by wzruszyło. Torunianie po raz kolejny pokazują wielkie serca. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii. Pod nią dalszy ciąg materiału!

Czytaj też: Toruń pomoże uchodźcom z Ukrainy. Prezydent Zaleski zdradza kolejne lokalizacje [Wojna na Ukrainie]

Toruń i województwo kujawsko-pomorskie na pomoc Ukrainie

W całym województwie kujawsko-pomorskim działają 24 punkty zbiorcze, takie jak ten toruński w CT Park. - Zakładaliśmy na początku, że będzie to zbiórka dla jednego miasta, Łucka. Dziś już wiemy, że w oczywisty sposób ją poszerzamy, a zebrane tu rzeczy trafią po prostu do potrzebujących - powiedział prezydent Zaleski.

- Wszystkim, i darczyńcom, i wolontariuszom, należą się ogromne podziękowania. To jest fantastyczny gest serca. Tyle dobra zebranego po to, by pomóc tym, którzy są w potrzebie - podsumował prezydent Michał Zaleski.

Nasza redakcja nieustannie zachęca torunian do włączania się w akcje pomocy dla uchodźców i ofiar wojny na terenie Ukrainy. Warto w tym miejscu przypomnieć historię pani Ireny, która uciekła z Kijowa do Torunia.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Wojna na Ukrainie. Tak wygląda sytuacja w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE