Mocne słowa prezydenta Torunia. Chodzi o dewastację pomników Jana Pawła II i Piłsudskiego [WIDEO]

2020-05-20 14:51 KM

Można śmiało powiedzieć, że Toruń jest w szoku po nocnej dewastacji pomników Jana Pawła II oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Głos w tej spawie zabrał Torunia Michał Zaleski, który stanowczo potępił te czyny. - To bezzasadny, zupełnie nie wiadomo skąd biorący się akt wandalizmu - przekonuje gospodarz miasta.

O nocnym akcie wandalizmu mówi już niemal cały Toruń. Chodzi o obrzydliwe potraktowanie pomnika Jana Pawła II i dewastację obiektu, upamiętniającego marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Straż Miejska osobę, którą zatrzymała przekazała nam - powiedziała w rozmowie z naszym reporterem podinspektor Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. - Z osobą zatrzymaną idziemy w kierunku artykułu 261 kodeksu karnego, to jest kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne, urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności - dodaje.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Dewastacja pomnika Jana Pawła II w Toruniu. Prezydent Zaleski potępił akt wandalizmu

Takie zachowanie musiało spotkać się z reakcją prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zajął twarde stanowisko.

- To bezzasadny, zupełnie nie wiadomo skąd biorący się akt wandalizmu, którego nie powinno być w naszym mieście. Szanujemy obydwu wspaniałych Polaków. Jesteśmy z nich dumni i dlatego na terenie Torunia wznieśliśmy ich pomniki. Dewastacja tych miejsc jest czymś, co powinno być potępione społecznie - przekonuje prezydent Zaleski.

Zgadzacie się z prezydentem Torunia? Piszcie do nas na Facebooku!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Super Raport 20 V (goście: Winnicki, Sekielski, Sokołowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.