Napadli na salon gier i sterroryzowali pracownika! Sceny jak z kryminału

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Napadli na salon gier i sterroryzowali pracownika! Sceny jak z kryminału

Groza o północy

Napadli na salon gier i sterroryzowali pracownika! Sceny jak z kryminału

2023-01-17 8:07

Kujawsko-pomorskie: Dwaj mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego przyjechali na "gościnne występy" do Gniewkowa w powiecie inowrocławskim. Młodzi mężczyźni napadli na salon gier i grozili pracownikowi. Zatrzymanym przez policję grozi nawet 12 lat więzienia.

Sceny jak z filmu kryminalnego rozegrały się w nocy ze środy na czwartek (11/12 stycznia 2023 r.) na terenie Gniewkowa. - Około północy, dwóch mężczyzn, wyposażonych w młotek i gaz, weszło do salonu gier. Tam zastraszyli oraz zagrozili pracownikowi, zabrali pieniądze i telefon komórkowy, a następnie uciekli - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Sprawę prowadzili policjanci z miejscowego komisariatu i szybko doczekali się przełomu.

Gniewkowo. Mieszkańcy Aleksandrowa aresztowani za napad na salon gier

Policjanci z powiatu inowrocławskiego podejrzewali o przestępstwo dwóch mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego - 26 i 31-latka. Nie pomylili się. - Zatrzymali ich już dzień później na jednej z ulic. Mężczyźni nie kryli zdziwienia. Obaj trafili do policyjnego aresztu. U starszego z nich funkcjonariusze znaleźli skradziony telefon - wyjaśnia asp. szt. Drobniecka.

- 13 listopada na podstawie zebranych dowodów, obaj usłyszeli zarzut rozboju. Wniosek o ich izolację sąd w Inowrocławiu rozpatrzył pozytywnie, tymczasowo aresztując mężczyzn na 3 miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia - podsumowuje oficer prasowa KPP w Inowrocławiu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Mafia "wnuczków" rozbita. Wielka akcja policji, 5 zatrzymanych za oszustwa i narkotyki