Niepokojący hałas w Toruniu. Po niebie latają wojskowe samoloty

i

Autor: Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej / materiały prasowe / zdjęcie poglądowe Niepokojący hałas w Toruniu. Po niebie latają wojskowe samoloty

Skąd te dźwięki?

Niepokojący hałas w Toruniu. Po niebie latają wojskowe samoloty

2022-10-05 11:36

Toruń: W miniony wtorek (4.10.2022 r.) mieszkańcy grodu Kopernika i okolic skarżyli się na niepokojące hałasy, które mąciły spokój, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Jak się okazuje, mają one związek z ćwiczeniami wojskowymi.

- Co tak świszczy w Toruniu? Hałas jest momentami nie do zniesienia - napisała do nas na Facebooku pani Agata. Jak się okazuje, podobne zgłoszenia dostała m.in. redakcja lokalnego portalu "Oto Toruń". Źródłem hałasu są nowoczesne samoloty myśliwskie typu F-16, ale nie ma najmniejszego powodu do obaw, ponieważ w Toruniu są po prostu przeprowadzane są ćwiczenia w ramach kursu wysuniętych nawigatorów naprowadzania lotnictwa. 

- W ćwiczeniach bierze udział 1. Brygada Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu i 31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Takie ćwiczenia będą przeprowadzane również 5 października w godzinach 12:00 - 22:00 - poinformowała naszego dziennikarza kpt. Agnieszka Śmiechowska, oficer prasowy Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. 

Wygląda na to, że w środę czeka nas podobny scenariusz, jak dzień wcześniej. Warto poinformować rodzinę i znajomych o źródle hałasu, aby się nie niepokoili. 

Szkolenie WARMATE w Toruniu

Powyższe kursy to nie jedyne ciekawe szkolenia, które ostatnimi czasy odbyły się w Toruniu. W Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się kolejne szkolenie dla operatorów Systemu Amunicji Krążącej WARMATE. W kursie dotychczas wzięło udział kilkunastu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej z całego kraju.

- Podczas trzytygodniowego kursu żołnierze zapoznają się z dokładnymi danymi technicznymi polskiego bezzałogowca oraz szkolą się z praktycznego używania systemu WARMATE. Zadania, które postawiono przed uczestnikami kursu dotyczyły przeprowadzenia zwiadu, rozpoznanie oraz likwidację wybranych celów - poinformował nas ppor. Krzysztof Wójcik, Oficer Prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy jesteś "za" obowiązkową służbą wojskową?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki