Hokejowe emocje

Niespodzianka w Toruniu! Mistrz Polski pokonany

2023-12-05 4:14

KH Energa Toruń pokonał GKS Katowice 7:2 w meczu 25. kolejki Tauron Hokej Ligi. “Stalowe Pierniki” kropkę nad „i” postawili w trzeciej tercji, strzelając aż 5 bramek. Dubletem popisał się Michał Kalinowski.

KH Energa Toruń – GKS Katowice 7:2 (0:1, 2:1, 5:0)

• 6:2 - Danila Larionovs - Kamil Kalinowski (59:00, do pustej bramki),
  • 7:2 - Mikałaj Syty - Rusłan Baszyrow, Mirko Djumić (59:11).

KH Energa Toruń: Pohjanoksa - Behm, Zieliński; Larionovs, Fjodorovs, Tiainen - Gimiński, Sozanski; Baszyrow, Syty, Djumić - Jaworski, Schafer; Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Johansson, Kurnicki; Maćkowski, Huhtela, Prokurat.

GKS Katowice: Kieler - Delmas, Kruczek; Michalski, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen; Iisakka, Monto, Hitosato - Cook, Wanacki; Marklund, Sokay, Olsson - Maciaś; Kowalczuk, Smal, Lebek.

To był wieczór pełen wrażeń na Tor-Torze. Katowiczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale finisz w wykonaniu "Stalowych Pierników" był po prostu fenomenalny. W ciągu niespełna 11 minut torunianie aż pięć razy trafiali do bramki faworyta i odnieśli okazałe zwycięstwo. Pod tekstem znajdziecie galerię ze zdjęciami z niedzielnego meczu.

Współpraca: Jan Stepiczew

QUIZ. Toruń bez tajemnic. Mieszkańcy muszą znać odpowiedzi! Bez 8/10 nie pokazuj się na starówce