Nietypowa interwencja toruńskich strażników. Chodziło o ranną... sowę!

2021-10-14 11:07
Sowa i patrol Eko z Torunia
Autor: Straż Miejska w Toruniu / Piotr Lampkowski / Super Express Nietypowa interwencja toruńskich strażników. Chodziło o ranną... sowę! / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Strażnicy miejscy z Patrolu Eko często mają do czynienia z rannymi zwierzętami. Tym razem pomocy potrzebowała zziębnięta... sowa. Funkcjonariusze odebrali ją od zatroskanego mieszkańca Torunia. Na szczęście teraz już nic jej nie grozi.

Nietypowa interwencja toruńskich strażników. Chodziło o ranną... sowę!

We wtorek (12.10.2021) toruńscy strażnicy pomogli rannej sowie. Drapieżny ptak został przekazany w ręce strażników przez troskliwego mieszkańca, który znalazł go na drodze w Porcie Drzewnym. Funkcjonariuszka z Patrolu Eko natychmiast otoczyła sówkę opieką. - Z uwagi na urazy powstałe prawdopodobnie w wyniku kolizji z pojazdem płomykówkę przewieziono do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylarni, gdzie została poddana dalszemu leczeniu - przekazuje w komunikacie Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Czytaj też: Toruń. "Okrąglak" stał się planem filmowym. Sztuczna krew, łzy i mundury hitlerowców

Na szczęście mieszkaniec Torunie był obojętny na krzywdę sowy. Służby apelują - gdy widzimy nietypowe zdarzenie z udziałem zwierząt, powiadommy specjalistów. Nie warto rozwiązywać sprawy na własną rękę.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Jak oceniasz działania toruńskiej straży miejskiej?
Prowadziły agencję towarzyską w Toruniu. Trafiły za kratki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE