Dobre wieści!

Nowe drzewa na Rynku Nowomiejskim. To projekt z budżetu obywatelskiego [ZDJĘCIA]

2022-12-07 9:13

Urząd Miasta Torunia pochwalił się nasadzeniami na Rynku Nowomiejskim. Pojawiły się w miniony wtorek (6 grudnia 2022 r.) i kosztują ponad 62 tysiące złotych. Zdjęcia z prac prezentujemy na portalu se.pl.

Na głównej stronie Torunia czytamy, że drzewa sadzone są po zachodniej stronie Rynku Nowomiejskiego między ulicami: Królowej Jadwigi a Ślusarską. Prace rozpoczęły się pod koniec listopada. W pierwszej kolejności zdjęto kostkę brukową, a następnie przygotowano grunt. Na Rynku Nowomiejskim posadzonych zostanie w sumie 6 sztuk dużych lip drobnolistnych Greenspire. - Wykonawca podczas nasadzeń zapewni ekrany przeciwkorzenne, kraty ochronne oraz system nawadniająco - napowietrzający. Dodatkowo drzewa zostaną ustabilizowane za pomoc - przekazują przedstawiciele UMT.

Toruń: Drzewa na Rynku Nowomiejskim. Kosztują 62 tysiące złotych

- Realizacja zadania zakończy się w pierwszej połowie grudnia br. Jest to zadanie z budżetu obywatelskiego 2022 r. Wykonawcą prac jest firma Z.U.W. Anna Sybilska z Grębocina za kwotę: 62.640,00 zł - podsumowuje przedstawicielka UMT w komunikacie na stronie grodu Kopernika. Zdjęcia z nasadzeń prezentujemy pod tekstem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Nalot kryminalnych na mieszkanie na toruńskiej starówce. 27-latek zatrzymany