Milewski odetchnął z ulgą

Ofiara księdza pedofila otrzyma gigantyczne pieniądze od toruńskiej kurii! Mariusz Milewski wygrał w sądzie

Mariusz Milewski w latach 2000-2009 był wykorzystywany i gwałcony przez księdza pedofila. Kapłan Jarosław P. zmarł pod koniec kwietnia 2022 roku. Jego ofiara żądała od toruńskiej kurii miliona złotych zadośćuczynienia. Sąd Okręgowy w Toruniu ogłosił wyrok. Mariusz Milewski ostatecznie otrzyma jednak mniejszą kwotę.

Mariusz Milewski - ofiara księdza Jarosława P.

Śledztwo w sprawie molestowanego przez księdza pedofila Jarosława P. Mariusza Milewskiego ruszyło w 2012 roku. Koszmar ministranta trwał w latach 2000-2009. Sąd Karny w Nowym Mieście Lubawskim uznał byłego proboszcza w gminie Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie, diecezja toruńska) za winnego i skazał na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakazał zajmowania jakichkolwiek stanowisk związanych z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi przez okres 10 lat. W 2019 roku Stolica Apostolska wydaliła go ze stanu duchownego.

Sąd Okręgowy w Toruniu zdecydował. Kuria zapłaci Milewskiemu 600 tysięcy zł

Ofiara księdza pedofila żądała od Kurii Diecezjalnej w Toruniu miliona złotych za krzywdy, których doświadczył. Kuria nie chciała się na to zgodzić, gdyż nie poczuwała się do odpowiedzialności za straszliwe czyny księdza. 22 września odbyła się ostatnia rozprawa, a 6 października 2022 roku Sąd Okręgowy w Toruniu ogłosił wyrok

Kuria ma zapłacić Milewskiemu 600 tysięcy złotych oraz odsetki ustawowe z tytułu opóźnienia. Ustne uzasadnienie jest tajne. Po wyroku, na stronie diecezji pojawił się komunikat w tej sprawie. - W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu w sprawie o zadośćuczynienie p. Mariuszowi Milewskiemu za krzywdę wykorzystania seksualnego przez duchownego diecezji toruńskiej informuję, że biskup toruński szanuje wyrok sądu w tej sprawie. Oświadczam, że działania pełnomocnika diecezji toruńskiej podejmowane w ramach rozprawy sądowej miały na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy - przekazał ks. Paweł Borowski, Rzecznik Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

W galerii poniżej zdjęcia z sądu w dniu ogłoszenia wyroku

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jaka kara powinna spotkać pedofila?
Łowcy pedofilów zatrzymali syna komendanta policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE