Ognisko koronawirusa w szkole w Unisławiu. Co z lekcjami? Rzecznik wojewody wyjaśnia

2020-09-02 12:23 KM
Szkoła, drzwi na korytarz
Autor: CC Pixabay.com Ognisko koronawirusa w szkole w Unisławiu. Co z lekcjami? Rzecznik wojewody wyjaśnia / Zdjęcie ilustracyjne

W środę (2 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 595 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 16 z nich odnotowano na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Rzecznik wojewody Mikołaja Bogdanowicza Adrian Mól przekazał, że ognisko wykryto w szkole w Unisławiu. Co w takim razie z lekcjami? Sanepid i dyrektor podjęli konkretne decyzje.

Koronawirus w Polsce - temat, który wciąż nie znika z pierwszych stron gazet. Tylko w środę odnotowaliśmy kolejnych 595 przypadków zachorowań na COVID-19. Na szczęście 835 osoby wyzdrowiały. Tymczasem w Kujawsko-Pomorskiem obserwujemy w ostatnich dniach zwiększoną aktywność koronawirusa. Na szczęście 2 września obserwujemy delikatne, ale jednak wyhamowanie. 16 nowych przypadków to poprawa w stosunku do poniedziałku i wtorku. Nerwowo zrobiło się z pewnością w szkole na terenie Unisławia, gdzie - jak poinformował rzecznik prasowy wojewody Mikołaja Bogdanowicza Adrian Mól - wykryto ognisko COVID-19.

- Jednym z ognisk, które odnotowaliśmy w ostatnich dniach, jest to w Zespole Szkół w Unisławiu. Tam mamy zakażoną jedną z nauczycielek, która miała kontakt z pięcioma osobami - dyrektorem, wicedyrektorem, pracownikiem gospodarczym i dwojgiem uczniów. Ze względu na to, że nauczycielka nie uczestniczyła w radzie pedagogicznej, ani też nie miała bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi z tej szkoły, sanepid powiatowy rekomendował, aby zajęcia odbywały się tam w formie stacjonarnej. Jak wiemy dyrekcja wraz z organem prowadzącym podjęła decyzję, aby w najbliższych dniach odbyły się tam dni dyrektorskie, czyli zajęć nie będzie - mówi Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

W najbliższy czwartek (3 września) od osób, które miały bezpośredni kontakt z nauczycielką zakażoną COVID-19 zostaną pobrane wymazy. - Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne decyzje - podsumowuje Adrian Mól.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 68 517 /2 078 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie - to warto wiedzieć

40 dni uwięzienie na kwarantannie. Dziadek z koronawirusem nie może brać chemioterapii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.