Zadaszona konstrukcja

Ogromny namiot stanął w centrum Torunia [ZDJĘCIA]

2022-11-29 9:26

Toruń: Specjalna, zadaszona konstrukcja stanęła na placu NOT - informuje w komunikacie przesłanym mediom Sylwia Derengowska z toruńskiego MZK. - Wszystko po to, by pogoda nie pokrzyżowała szyków podczas prac przy budowie nowej linii tramwajowej - wyjaśnia rzeczniczka.

Mieszkańcy Torunia mogli być nieco zaskoczeni, gdy w samym centrum grodu Kopernika zobaczyli konkretnej wielkości namiot. Wygląda na to, że będzie on bardzo pomocny. - Na pl. NOT sporo się dzieje. Między innymi trwa układanie rozjazdów torowych, układanie kolejnych fragmentów płyty torowej i inne prace związane z montażem torowiska - mówi Marek Fijałkowski z Balzoli. - Te wszystkie roboty lubią, kiedy jest sucho i ciepło. Dlatego, żeby nie być uzależnionym od pogody, ustawiliśmy specjalny namiot - dodaje. Zdjęcia zadaszonej konstrukcji prezentujemy pod tekstem.

Toruń: Budowa nowej linii tramwajowej. Jak wyglądają postępy?

Intensywne prace przy budowie nowej linii tramwajowej toczą się także na Szosie Chełmińskiej, na odcinku od ul. Dekerta do Podgórnej, gdzie układany jest wodociąg, chodniki i krawężniki, a niebawem rozpoczną się przygotowania do układania warstw bitumicznych na jezdni. Na kolejnym newralgicznym odcinku - po zachodniej stronie ronda Czadcy - wylano dolną płytę torową, a niedługo ruszy betonowanie górnej płyty i układanie nawierzchni drogowej.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Toruniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE