Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose HydroTruck Radom - Twarde Pierniki Toruń 72:59, zdjęcia z meczu Energa Basket Ligi

Osłabione Twarde Pierniki poległy w Radomiu. Dobry mecz Michała Kołodzieja [Zdjęcia]

2022-03-31 8:57

Twarde Pierniki Toruń grały w Radomiu bez bardzo ważnych zawodników - Roko Rogicia, Przemysława Karnowskiego i Aarona Cela. HydroTruck Radom wykorzystał osłabienie rywala i zanotował bardzo ważny triumf w kontekście utrzymania w Energa Basket Ligi. Zobaczcie kilka zdjęć ze środowego meczu.

Twarde Pierniki Toruń jechały do Radomia świadome swoich słabości, ale jednocześnie zmotywowane i żądne kolejnego ważnego zwycięstwa. Niestety dla ich kibiców już pierwsza kwarta pokazała, że łatwo nie będzie. 13:9 na korzyść HydroTruck Radom pokazywało, że obie drużyny mają spory problem ze skutecznością. W drugiej odsłonie zmagań wyraźnie lepsza była drużyna z województwa mazowieckiego, która dołożyła dziesięć "oczek" do przewagi. Na długą przerwę podopieczni Ivicy Skelina schodzili w minorowych nastrojach. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

HydroTruck Radom - Twarde Pierniki Toruń, relacja

W drugiej połowie środowego spotkania goście nie odmienili losów meczu. Brutalną statystykę zanotował ten, który miał być wartością dodaną. Jahenns Manigat miał 0/10 z gry. Mimo to, Twarde Pierniki miały szansę w czwartej kwarcie. W pewnym momencie było tylko 55:60, ale wówczas wśród gospodarzy zaczęły funkcjonować rzuty za trzy punkty. Koniec końców, po naprawdę słabym meczu radomianie wygrali 72:59. Wśród przyjezdnych warto wyróżnić Michała Kołodzieja, który do 17 punktów dorzucił 10 zbiórek.

HydroTruck Radom - Twarde Pierniki Toruń 72:59 (13:9, 24:14, 10:16, 25:20)

HydroTruck Radom: Mike Davis 20, Ahmed Hill 13, Mike Moore 13, Aleksander Lewandowski 10, Danilo Ostojić 9, Anthony Ireland 7, Paweł Dzierżak 0, Maciej Żmudzki 0, Jakub Zalewski 0.

Twarde Pierniki Toruń: Michał Kołodziej 17, Daniel Amigo 15, James Eads 9, Michał Samsonowicz 5, Bartosz Diduszko 5, Jahenns Manigat 4, Szymon Janczak 4, Ignacy Grochowski 0, Mateusz Kruszkowski 0.

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?
Marcin Gortat zawodnikiem amatorskiej ligi w Toruniu. Hit transferowy!