PGE Ekstraliga. Apator-Falubaz: Show Przedpełskiego! Anioły wracają z przytupem [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-04-04 18:31

PGE Ekstraliga: relacja z meczu eWinner Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra. 1. kolejka PGE Ekstraligi ruszyła w Niedzielę Wielkanocną. Apator - Falubaz, podsumowanie i wyniki. Podopieczni Tomasza Bajerskiego mieli nadzieję na udany powrót do elity. Z kolei ekipa Piotra Żyto chciała utrzeć nosa ambitnemu beniaminkowi. Relacja i zdjęcia z Motoareny na se.pl/torun.

Spis treści

 1. eWinner Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra, 1. kolejka PGE Ekstraligi 2021
 2. Apator - Falubaz, relacja z meczu PGE Ekstraligi
 3. Apator - Falubaz, wyniki

eWinner Apator Toruń - Falubaz Zielona Góra, 1. kolejka PGE Ekstraligi 2021

Beniaminek PGE Ekstraligi, eWinner Apator Toruń marzył o powrocie do elity z przytupem. Cel był jasny - trzeba pokonać Falubaz Zielona Góra i to możliwie jak najwyżej. Przed sezonem eksperci typowali, że oba zespoły będą zamieszane w walkę o utrzymanie. Gospodarze dobrze prezentowali się w sparingach, a pochwały zyskiwali przede wszystkim młodzieżowcy - Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski. Trener Tomasz Bajerski liczył, że to będzie jego atut w konfrontacji z ekipą z Winnego Grodu. Zgodnie z zapowiedziami w składzie Aniołów pojawił się Adrian Miedziński, który wygrał rywalizację z Tobiaszem Musielakiem. A Falubaz? Liczył przede wszystkim na strzelby w postaci Patryka Dudka i Mateja Zagara. Pozycję u24 obstawiał Jan Kvech. Relacja i wyniki pod galerią ze zdjęciami.

Przeczytaj także: Żużel. Apator Toruń - Stal Gorzów: SHOW Miedzińskiego w sparingu! [RELACJA, WIDEO]

Apator - Falubaz, relacja z meczu PGE Ekstraligi

Od samego początku na torze sypały się iskry. Fenomenalny debiut zaliczył Krzysztof Lewandowski, który niespodziewanie oglądał w wyścigu młodzieżowym Fabiana Ragusa, ale w biegu nr 4 pokonał samego Piotra Protasiewicza! W połączeniu ze świetną postawą wychowanków i Jacka Holdera dawało to skuteczną mieszankę rutyny z młodością. Po pierwszej serii było 16:8 dla gospodarzy.

Kolejny wyścig przyniósł to, czego kibice Apatora nie lubią. Adrian Miedziński najechał na motocykl Maxa Fricke'a i zakończyło się upadkiem. Wychowanek Aniołów został słusznie wykluczony z powtórki. Robert Lambert przedzielił parę Fricke - Protasiewicz, ale goście odrobili dwa "oczka". Później to samo uczynili Dudek z Kvechem, ale podwójna riposta duetu Paweł Przedpełski - Jack Holder uspokoiła torunian.

Piotr Żyto wykazał się trenerskim nosem. Jego rezerwa taktyczna - Fricke za Kvecha - dała podwójny triumf gościom. W pokonanym polu zostawili świetnych wcześniej Przedpełskiego i młodszego z braci Holderów. Falubaz znów doskoczył na cztery punkty. Chwilę później napędzony szeroko Zagar pokonał duet Miedziński - Lambert i po trzech seriach było 32:28.

Ostatnia seria przed wyścigami nominowanymi przyniosła mnóstwo emocji. Najpierw Paweł Przedpełski w fenomenalnym stylu pokonał Protasiewicza, a potem Dudek rozprawił się z Miedzińskim. Najwięcej "ognia" było jednak w gonitwie 14.. Zagar i Fricke wyjechali świetnie spod taśmy, ale na drugim okrążeniu Słoweniec najechał na kolegę z pary. Upadek wyglądał groźnie, ale na szczęście obyło się bez gipsu. Lider zielonogórzan został wykluczony z powtórki. W powtórce Fricke był piekielnie szybki, ale nie zdołał dopaść Jacka Holdera. Gospodarze byli pewni remisu.

A w decydującym momencie wychowankowie Apatora, Przedpełski i Miedziński wykorzystali pola A i C. W pokonanym polu został duet Dudek - Zagar i Anioły miały zwycięstwo. Na osłodę Fricke pokonał braci Holderów, ale "Duzers" zaliczył śliwkę. 51:39!

Torunian może cieszyć wygrana, ale momentami Anioły męczyły się n torze. Słabo wypadli Robert Lambert i Karol Żupiński, których czeka mnóstwo pracy. Po stronie zielonogórzan świetnie pojechali Dudek, Fricke i momentami Zagar. Kamyczek do ogródka wrzucamy Protasiewiczowi. Piętą achillesową gości będą młodzieżowcy. 

Apator - Falubaz, wyniki

Falubaz Zielona Góra - 39

 1. Jan Kvech - 1 (-,1,-,0,-)
 2. Patryk Dudek - 13 (3,3,3,3,1,0)
 3. Max Fricke - 13+1 (1,3,2,2*,2,3)
 4. Piotr Protasiewicz - 5+1 (1,1,1*,2)
 5. Matej Zagar - 4 (0,1,3,w,d)
 6. Fabian Ragus - 3 (3,0,0,0)
 7. Jakub Osyczka - 0 (0,0,-)
 8. Damian Pawliczak - 0 (0)

eWinner Apator Toruń - 51

9. Paweł Przedpełski - 11+1 (2*,3,0,3,3)

10. Jack Holder - 10+2 (3,2*,1,3,1*)

11. Adrian Miedziński - 9+1 (3,w,2,2,2*)

12. Petr Chlupac - NS

13. Chris Holder - 10 (2,2,3,1,2)

14. Krzysztof Lewandowski - 4+1 (2,2*,0)

15. Karol Żupiński - 2+2 (1*,0,1*)

16. Robert Lambert - 5+2 (1*,2,1*,1,0)

Sędzia: Paweł Słupski

Komisarz toru: Marek Wojaczek

Bez publiczności

SP23 w Toruniu otwiera klasę sportową
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE