Piast Gliwice - Lech Poznań

i

Autor: Rafał Strzelec/ESKA INFO Śląsk Piast Gliwice - Lech Poznań

Piast Gliwice mistrzem Polski! Gol torunianina przypieczętował złoty medal!

2019-05-20 11:23

Niesamowita historia Piasta Gliwice zwieńczona zdobyciem mistrzostwa Polski! Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali w 37. kolejce Lotto Ekstraklasy Lecha Poznań 1:0 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Piotr Parzyszek z Torunia.

Piast Gliwice jest obecnie na ustach wszystkich. Przed sezonem nie stawiał na nich praktycznie nikt. Tylko niepoprawni optymiści z Gliwic wskazywali, że ich zespół może się liczyć w walce o najwyższe cele. Tymczasem Waldemar Fornalik znakomicie poukładał drużynę, drużyna została realnie wzmocniona racjonalnymi transferami i efekty widzimy!

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego wątek Piasta Gliwice pojawia się na stronie poświęconej Toruniowi. Odpowiedź jest prosta - Piotr Parzyszek. Napastnik urodzony w grodzie Kopernika miał swój poważny udział w zdobyciu mistrzowskiego tytułu. W 26. minucie meczu z Lechem Poznań, to właśnie on przejął piłkę po kuriozalnym błędzie Janickiego i Putnockyego. Pozostało mu tylko wpakować ją do siatki.

Ostatecznie Parzyszek zakończył sezon z niezłym dorobkiem - 9 goli i 4 asysty. W drugiej części kampanii 2018/19, jego pozycja na środku ataku Piasta Gliwice była niepodważalna. Redakcja portalu torun.eska.pl składa serdeczne gratulacje!


Zapraszamy przy okazji do przeczytania naszego wywiadu z bohaterem tekstu. Materiał znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

>>> Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra: Arena Toruń oszalała ze szczęścia! [RELACJA, ZDJĘCIA]

>>> Trwają prace remontowe w centrum Torunia. Co sądzą o nich mieszkańcy? [ZDJĘCIA, AUDIO]

>>> Dobre wieści dla kierowców z Torunia! Nowy wiadukt zostanie udostępniony do ruchu!

WIDEO: