Po ile są truskawki i czereśnie w Toruniu? Ceny owoców na targowisku szokują

2020-06-03 7:42 KORZ / KM
Czereśnie - ich cena w Toruniu szokuje
Autor: CC Unsplash.com Po ile są truskawki i czereśnie w Toruniu? Ceny owoców na targowisku szokują / Zdjęcie ilustracyjne

Sprawdzamy dla naszych czytelników aktualne ceny owoców i warzyw. Przez 10 dni polskie truskawki potaniały o 10 złotych - przynajmniej w Toruniu. Kosztują od 8 do 10 złotych za kilogram. To dobra informacja. Za to cena jabłek zwala z nóg. Trzeba zapłacić 5 złotych za kilogram. Polskie czereśnie są tańsze od amerykańskiej borówki. Borówka 39 złotych za kilogram, czereśnia 38. To czyste szaleństwo.

Spis treści

  1. Ceny owoców na targowisku w Toruniu - niektóre szokują
  2. Ceny warzyw w Toruniu - powiew optymizmu na targowisku

Ceny owoców na targowisku w Toruniu - niektóre szokują

Nasz reporter odwiedził miejskiej targowisko w Toruniu przy Szosie Chełmińskiej w miniony wtorek (2 czerwca). To tutaj w każdy wtorek, piątek i sobotę swoje produkty bez pośredników sprzedają rolnicy spod Torunia. Gdy na rynku byliśmy 10 dni temu, truskawka kosztowała 18 złotych za kilogram. Dzisiaj za truskawkę trzeba zapłacić od 8 do 10 złotych. Ci, którzy uprawiają truskawki zapewniają, że wystarczy kilka słonecznych dni aby cena truskawki gwałtownie spadła.

Nic za to nie zapowiada spadku ceny czereśni. Ten przysmak kosztuje więcej niż dobra szynka. 38 złotych za kilogram. Jedynie na pocieszenie możemy napisać, że amerykańska borówka kosztuje 39 złotych. Kolejna zła informacja to jabłka. Kosztują 5 złotych za kilogram. Tańsze długo jeszcze nie będą.

Ceny warzyw w Toruniu - powiew optymizmu na targowisku

Z warzywami jest trochę lepiej. Młode ziemniaki 3 złote. Tyle samo główka młodej kapusty. Gruntowe ogórki 6,5. Pomidory od siedmiu złotych. Pęczek młodej włoszczyzny 4,5. Koperek 2 złote. Szczypiorek 1,5. Kalafior od 8 do 10 złotych.

Cena kiszonek pozostaje bez zmian. Ogórki 10 złotych. Małosolne 15. Młoda kiszona kapusta 12.

Następny raport z rynku nasi dziennikarze przedstawią w sobotę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.