Koronawirus torpeduje imprezy. Toruń za pół ceny odwołany!

2020-03-17 8:05 KM
Koronawirus torpeduje imprezy. Toruń za pół ceny odwołany!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Koronawirus torpeduje imprezy. Toruń za pół ceny odwołany!

Koronawirus w Polsce - zakażonych przybywa w zatrważającym tempie, więc Toruń musi reagować na bieżąco. Odwoływane są kolejne imprezy, nawet te, które były zaplanowane na kwiecień. Przykładem jest akcja Toruń za pół ceny. - Z uwagi na konieczność zmniejszenia ryzyka wynikającego z ewentualności rozszerzania się pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 Urząd Miasta Torunia wraz z EUROZET, informują o konieczności odwołania wiosennej edycji Toruń za pół ceny, planowanej w terminie 3-5 kwietnia 2020 roku - czytamy w komunikacie UMT.

Koronawirus w Polsce - temat, który nie schodzi z pierwszych stron gazet i czołówek portali. Nic w tym dziwnego, gdyż takiej sytuacji nie było już bardzo dawno. W Toruniu obserwujemy mobilizację urzędów oraz mieszkańców. Kwarantanna jest przez wielu przestrzegana, na ulicach są tylko ci, którzy muszą się przemieszczać. Nie funkcjonują kluby, puby, restauracje (niektóre oferują posiłki na dowóz), instytucje kultury oraz placówki oświatowe. Niestety w związku zagrożeniem, jakie wywołuje koronawirus z Chin - organizatorzy byli zmuszeni odwołać wiosenną edycję akcji Toruń za pół ceny. Do tej pory te wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością wśród torunian.

- Decyzja ta nie była łatwa, ale konieczna. O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco - informują organizatorzy za pośrednictwem głównej strony naszego miasta.

Oczywiście taką decyzję należy uszanować. Zorganizowanie takiej akcji wymaga wielu nieprzespanych nocy, a w dobie zagrożenia koronawirusowego nie wolno podejmować takiego ryzyka.

Koronawirus i życie Torunia. Co warto wiedzieć?

Zaktualizowane rozkłady jazdy MZK, Kujawsko-pomorska e-Szkoła, odwołana sesja Rady Miasta Torunia i wiele więcej - koronawirus wywołał wiele zamieszania w grodzie Kopernika. Jakie objawy powinny nas niepokoić i co z nimi zrobić? Pamiętajmy - szpitale i sanepid mają w tym momencie pełne ręce roboty. Jeśli zaobserwowaliśmy:

- temperaturę ciała powyżej 38℃;
- kaszel;
- duszności;

- Zadzwońmy i zapytajmy, co powinniśmy zrobić. Informację można uzyskać także u służb sanitarnych, pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu: 800 190 590. Radziliśmy sobie z innymi chorobami zakaźnymi, myślę, że poradzimy sobie i z koronawirusem - mówi Jerzy Kasprzak dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Więcej na ten temat TUTAJ.

Koronawirus. Co zmienił w Toruniu?

Tak policjanci kontrolują osoby poddane kwarantannie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.