Pogoda na dziś, 13 kwietnia 2021: Polska zostanie PODZIELONA? Zaatakuje MOKRY ŚNIEG! Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

2021-04-13 0:08 Konrad Marzec
Pogoda na jutro, 13 kwietnia 2021: Polska zostanie PODZIELONA? Sprawdź, gdzie będzie najgorzej
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Pogoda na jutro, 13 kwietnia 2021: Polska zostanie PODZIELONA? Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Pogoda na dziś (13.04.2021) dla Polski. We wtorek (13 kwietnia) będziemy zanotujemy przeróżne warunki. Od śniegu, przez nieprzyjemne opady deszczu ze śniegiem, aż po... słońce i rozpogodzenia! Eksperci IMGW przewidują pogodowe zawirowania. Które rejony będą się cieszyć z dwucyfrowych temperatur, a które znów poczują zimę? Szczegółową prognozę pogody prezentujemy na se.pl.

Pogoda na dziś, 13 kwietnia 2021: Polska zostanie PODZIELONA? Mokry ŚNIEG i... SŁOŃCE?!

Jaka będzie pogoda we wtorek, 13 kwietnia?

Pogoda na dziś (13.04.2021) przynosi dość niespodziewane wieści. Prognozy na wtorek (13.04.2021) są bardzo... różne! Polska zostanie podzielona na kilka stref. Niektóre regiony będą się cieszyć przyjemnymi warunkami, a gdzieniegdzie spadnie nieprzyjemny, mokry śnieg. - Na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie też rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a miejscami też mokrego śniegu. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu głównie opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Przeczytaj także: Pogoda ZADZIWIA! TEGO nie było w Polsce od 8 lat

- Prognozowana suma opadów na południowym wschodzie od 10 mm do 15 mm, na południu województwa śląskiego oraz w Małopolsce od 20 mm do 25 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżne na wschodzie województwa łódzkiego oraz Ziemi Świętokrzyskiej i Górnym Śląsku o około 5 cm, w północnej części Małopolski i na Podkarpaciu o około 8 cm; na południu województwa śląskiego oraz w Małopolsce o 12 cm do 15 cm - informuje IMGW.

Prognoza pogody na wtorek. Temperatura 13.04.2021

Jaka będzie temperatura we wtorek, 13 kwietnia?

Temperatura maksymalna od 5°C na wschodzie do 8°C na zachodzie i 10°C na Nizinie Szczecińskiej, chłodniej tylko w strefie opadów na Górnym Śląsku, w Małopolsce, Ziemi Świętokrzyskiej oraz południu Mazowsza od 2°C do 4°C; na Podhalu około -1°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północny i północno-zachodni, tylko na Pomorzu zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h - alarmuje IMGW.

Prognoza pogody na wtorek. Ostrzeżenia IMGW 13.04.2021

Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i opadami śniegu. Alerty pierwszego stopnia dotyczą województw:

  • małopolskiego
  • śląskiego
  • pomorskiego
  • zachodniopomorskiego
  • lubuskiego
  • dolnośląskiego
  • opolskiego
  • świętokrzyskiego

- Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -2°C - czytamy w alercie IMGW dla Krakowa, pod którym podpisał się synoptyk Adam Michniewski. 

Zalecamy częste sprawdzanie ostrzeżeń i komunikatów IMGW. 

Prognoza pogody 13-14.04.2021. Noc z wtorku na środę

IMGW podaje, że w nocy z wtorku na środę na zachodzie i północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże i opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, na południowym wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 20 mm na Podkarpaciu, do 15 mm w Małopolsce, na Kielecczyźnie oraz na południu Górnego Śląska, Lubelszczyzny i Mazowsza.

- Na Podkarpaciu oraz południu Małopolski prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm do 15 cm, na południu województwa śląskiego oraz Ziemi Świętokrzyskiej o około 10 cm; na Lubelszczyźnie, południu i wschodzie Mazowsza oraz Ziemi Łódzkiej o 5 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, jedynie na obszarach podgórskich od -4°C do -1°C. Na zachodzie miejscami spadek temperatury przy gruncie do -1°C. - informuje Instytut.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Niespodziewany atak zimy w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE