Pogoda na dziś, 5 maja: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

2021-05-05 7:00 Konrad Marzec
Pogoda na jutro, 5.05.2021: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na jutro, 5.05.2021: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (5.05.2021) dla Polski. Co nas czeka w środę (5 maja)? Niestety prognozy znów są zróżnicowane. Niektóre regiony są narażone na burzowe klimaty, konkretne opady deszczu i grad. Na tym jednak nie koniec - w kość dadzą nam również wichury, gdzieniegdzie meteorolodzy przewidują porywy do 100 km/h. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej. Szczegółowa prognoza pogody na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 5.05.2021: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej
  2. Prognoza pogody 5.05.2021. Temperatura i wichury
  3. Prognoza pogody. Noc z 5 na 6 maja

Pogoda na dziś, 5.05.2021: burze, wichury i grad nie odpuszczają. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Jaka będzie pogoda w środę, 5 marca?

Pogoda na dziś (5.05.2021) dla Polski i znów denerwujemy się niekorzystnymi prognozami. Eksperci IMGW podają, że za oknami będzie bardzo niebezpiecznie. Na oficjalnej stronie Instytutu możemy znaleźć szczegółowe dane, dotyczące najbliższych kilkudziesięciu godzin. - Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie burze, zwłaszcza w południowo-wschodniej części kraju. Na południu, wschodzie i w centrum prognozowana suma opadów miejscami od 15 mm do 20 mm, możliwe też opady gradu. Na szczytach Sudetów i Karpat okresami opady śniegu; w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm - informują specjaliści IMGW.

Czytaj też: IMGW: pogoda w Polsce oszaleje! Najpierw zimowo, a za kilka dni... 26 stopni i burze!

Prognoza pogody 5.05.2021. Temperatura i wichury

Jaka będzie temperatura w środę, 5 maja?

IMGW podaje, że w środę (5.05.2021) temperatura maksymalna od 10°C, 12°C na północnym zachodzie, około 15°C w centrum, do 19°C, 20°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

- Porywy wiatru do 65 km/h, nad morzem, na zachodzie oraz w czasie burz na południowym wschodzie do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h. W górach możliwe zamiecie śnieżne - czytamy na stronie IMGW.

Prognoza pogody. Noc z 5 na 6 maja

W nocy ze środy na czwartek (4-5.05.2021) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie w pierwszej połowie nocy możliwe też burze. Na wschodzie prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm, na Podkarpaciu do 20 mm. Wysoko w Tatrach oraz w Sudetach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 5°C, na obszarach podgórskich lokalnie spadek temperatury do 0°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, południowo-zachodni i zachodni. - Porywy wiatru do 65 km/h, nad morzem i początkowo w czasie burz na południowym wschodzie do 80 km/h, w Sudetach do 100 km/h. W górach możliwe zamiecie śnieżne - alarmują meteorolodzy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Remont Stadionu Miejskiego w Rzeszowie z poślizgiem. Powodem pogoda
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE