Pogoda na dziś, 8 marca 2021. Szykujcie się na ARMAGEDON! Śnieg i zamiecie to nie wszystko

2021-03-08 11:10 PAP km
Pogoda na dziś, 8 marca 2021. Szykujcie się na ARMAGEDON! Śnieg i zamiecie to nie wszystko
Autor: Super Express Pogoda na dziś, 8 marca 2021. Szykujcie się na ARMAGEDON! Śnieg i zamiecie to nie wszystko

Pogoda na dziś (8.03.2021) dla Polski. Meteorolodzy przekazują najnowsze wieści dotyczące prognozy pogody na poniedziałek (8 marca). Wygląda to bardzo ciekawie, choć nie wszyscy będą zadowoleni. Czy znów trzeba będzie bardzo uważać na drogach? Jak informuje IMGW, Europa północna, wschodnia oraz częściowo basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów, na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie klin Wyżu Azorskiego. Nad Polską rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia, jedynie na południu zaznaczy się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Będzie napływała arktyczna masa powietrza. Więcej na se.pl poniżej.

Spis treści

 1. Pogoda na dziś. Szykujcie się na ARMAGEDON! Śnieg i zamiecie to nie wszystko
 2. Pogoda na 8.03.2021. Zamiecie śnieżne, temperatura, ostrzeżenia IMGW
 3. Nawet -10 stopni w nocy! Prognoza pogody

Pogoda na dziś. Szykujcie się na ARMAGEDON! Śnieg i zamiecie to nie wszystko

Pogoda na poniedziałek (8.03.2021). Prognozy dla Polski nie są zbyt korzystne. Czy to już kontratak zimy? Mapa ostrzeżeń IMGW znów jest kolorowa! Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło. W ciągu dnia odnotujemy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu, lokalnie na północy możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm. Na pewno przydadzą wam się cieplejsze kurtki! Meteorolodzy ostrzegają także przed niebezpiecznymi zjawiskami.

Przeczytaj też: Pogoda ZADZIWIA! TEGO nie było w Polsce od 8 lat

Pogoda na 8.03.2021. Zamiecie śnieżne, temperatura, ostrzeżenia IMGW

W poniedziałek (8 marca) tmperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C, 5 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach opadów śniegu wiatr może powodować zawieje śnieżne. Uważajcie na siebie i śledźcie aktualne komunikaty meteo! 

Aktualizacja 11:30

W tym momencie nie ma ostrzeżeń IMGW, ale w prognozie alertów cały kraj świeci się na żółto. Chodzi ponownie o oblodzenie.

Wcześniej pisaliśmy:

W wielu rejonach Polski IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Alert dotyczy województw:

 • zachodniopomorskiego
 • kujawsko-pomorskiego
 • warmińsko-mazurskiego
 • pomorskiego
 • podlaskiego
 • mazowieckiego
 • podlaskiego
 • lubuskiego

W ciągu dnia mogą się pojawić aktualizacje. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu! 

Nawet -10 stopni w nocy! Prognoza pogody

W nocy na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane oraz duże i miejscami przelotne opady śniegu. Na zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. W centrum lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -8 st. C na północnym wschodzie, około -5 st. C w centrum, do -1 st. C nad morzem. Na obszarach podgórskich spadek temperatury do -10 st. C, -9 st. C. Na wschodzie wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni; na pozostałym obszarze przeważnie słaby, zmienny.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Remont Stadionu Miejskiego w Rzeszowie z poślizgiem. Powodem pogoda
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE