Pogodowe wariactwo w Toruniu. Lato ponownie kontratakuje!

2020-09-17 11:56 KM
Kobieta wypoczywająca podczas lata
Autor: CC Pixabay.com Pogodowe wariactwo w Toruniu. Lato ponownie kontratakuje!

Prognoza pogody dla Torunia pełna jest zawirowań. Od czwartku (17 września) notujemy konkretne ochłodzenie względem tego, co odczuwaliśmy jeszcze na początku tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że lato nie powiedziało ostatniego słowa. Kiedy termometry pokażą powyżej 20 stopni? Te wieści powinny was ucieszyć!

Prognoza pogody dla Torunia i najnowsze rewelacje. Pamiętacie, jak na początku obecnego tygodnia temperatury przekraczały 25 stopni? Od czwartku notujemy konkretne ochłodzenie. Lokalny meteorolog Rafał Maszewski dokładnie opisał zjawiska, które mają na to ogromny wpływ.

- W nocy ze środy na czwartek z północy będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny, za którym w czwartek napłynie zimniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Tego dnia i w piątek temperatura maksymalna wzrośnie do około 16-17 st. Zwłaszcza w czwartek dość silny północy wiatr będzie zwiększał odczucie chłodu. W sobotę, a zwłaszcza niedzielę temperatura będzie już nieco wyższa (około 18 stopni). Najbardziej zimne powietrze odczujemy w nocy i rano - pod koniec tygodnia temperatura będzie spadać do 4-6 stopni, a przy gruncie może być około 0 stopni - czytamy w serwisie pogodawtoruniu.pl.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Prognoza pogody dla Torunia. Lato kontratakuje?!

Do końca obecnego tygodnia słupki rtęci nie pokażą więcej niż 20 stopni, ale poprawiająca się w niedzielę (20 września) pogoda jest zwiastunem tego, co nas czeka od poniedziałku. Lato ponownie podejmie rękawice, a w środku tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 24-25 stopni! Słońce wyraźnie będzie dominować na niebie, a parasole raczej można schować do szaf.

Torunianom nie powinien zagrażać silny wiatr. W przyszłym tygodniu powieje z umiarkowaną prędkością. Ciśnienie będzie powoli spadać. Do pogodowych tematów wrócimy w naszym serwisie.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.