Pogodowe zawirowania w całym kraju. Burze, grad i OCHŁODZENIE [PROGNOZA POGODY 11 SIERPNIA]

2020-08-11 7:00 KM
Chmury na niebie
Autor: CC Unsplash.com Pogodowe zawirowania w całym kraju. Burze, grad i OCHŁODZENIE [PROGNOZA POGODY 11 SIERPNIA] / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na 11 sierpnia. We wtorek czekają nas kolejne zmiany. Warunki atmosferyczne po raz kolejny pokażą swoją nieprzewidywalność. W wielu regionach naszego kraju odczujemy ochłodzenie, ale nie uwolnimy się w 100% od upałów. IMGW ostrzega niektóre regiony przed zagrożeniem. Prognoza pogody na 11.08.2020, w tym szczegółowa analiza najbliższych kilkunastu godzin w tekście poniżej.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na 11 sierpnia - co nas czeka we wtorek?
  2. Prognoza pogody na 11 sierpnia - temperatura
  3. Prognoza pogody na 11 sierpnia - burze z gradem i deszcz, gdzie się pojawią?
  4. Prognoza pogody na 11 sierpnia - silny wiatr

Prognoza pogody na 11 sierpnia - co nas czeka we wtorek?

Oto najnowsza prognoza pogody dla Polski. Na wtorek (11 sierpnia) synoptycy przewidują kolejne pogodowe zawirowania. Jeżeli myśleliście, że kolejne dni przyniosą uwolnienie się od burz i gradu, to musimy was rozczarować. IMGW przekazuje na swojej stronie, że najbliższe kilkanaście godzin przyniesie ochłodzenie w niektórych rejonach naszego kraju, ale nie oznacza to, że upały całkowicie nas opuszczą. Parasole również się przydadzą. Gdzie jest szansa na burzowy klimat i silny wiatr? Szczegółowa analiza pod galerią ze zdjęciami.

Prognoza pogody na 11 sierpnia - temperatura

Ostatnie dni to zdecydowanie najcieplejszy klimat w województwie lubuskim. We wtorek (11.08.2020) liderem będzie Szczecin - 31°C. 29-30 stopni w okolicach Poznania. Najchłodniej na Pomorzu - w okolicach Gdańska słupki rtęci pokażą 22°C, a w Suwałkach możliwe 21 stopni.

Uwaga IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem. Komunikat dotyczy województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i lubuskiego. W zależności od regionu mamy do czynienia z żółtym lub pomarańczowym alertem. Mapę znajdziecie TUTAJ.

Prognoza pogody na 11 sierpnia - burze z gradem i deszcz, gdzie się pojawią?

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w południowej połowie kraju przelotnych opadów deszczu oraz burz, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, a na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz w obszarach podgórskich i w górach do 30 mm - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Pamiętajcie, aby w czasie burzy zachować odpowiednie środki ostrożności. Nie chowajcie się pod drzewami, ograniczcie do minimum używanie elektronicznego sprzętu.

Prognoza pogody na 11 sierpnia - silny wiatr

Zdaniem ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej, 11 sierpnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-wschodni i północny. - W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h - informują synoptycy.

Kolejne wieści pogodowe na naszym portalu już jutro w godzinach porannych.

Pogoda w górach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.