Pogodowy przełom w Toruniu? Trzeba będzie jeszcze poczekać [PROGNOZA]

2019-09-19 8:13 Konrad Marzec
Pogodowy przełom w Toruniu? Trzeba będzie jeszcze poczekać
Autor: Unsplash.com/Liv Bruce Pogodowy przełom w Toruniu? Trzeba będzie jeszcze poczekać

Pierwsza część tygodnia w Toruniu i okolicach nie należała do ładnych. Dominował nieprzyjemny chłód, a w środę mierzyliśmy się również z konkretnymi opadami deszczu. Kiedy należy spodziewać się przełomu? Na portalu ESKA INFO Toruń sprawdzamy dla was najświeższe doniesienia meteorologów.

Wygląda na to, że czwartek (19 września) będzie ostatnim brzydkim dniem tego tygodnia. Wyczekiwana poprawa warunków atmosferycznych jest tuż za rogiem. Lokalny meteorolog zdaje się to potwierdzać.

- W czwartek dostaniemy się na skraj wyżu atmosferycznego znad zachodniej części Europy, w bardzo chłodnej masie powietrza, która w ciągu dnia ogrzeje się do około 15 stopni (chłód, a początkowo zimno). Dodatkowo okresami powieje dość silny zachodni wiatr (porywy do 40-45 km/h) - na początku i pod koniec dnia wiatr będzie słabszy. Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne, ale ciśnienie atmosferyczne okresami będzie rosnąć - informuje Rafał Maszewski, właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody dla Torunia - w oczekiwaniu na weekend

Po tak trudnym pogodowo tygodniu, weekend będzie dla nas bardzo przyjemną odmianą. Już w piątek powinniśmy uwolnić się o opadów, a w kwestii soboty i niedzieli - potwierdzają się wcześniejsze doniesienia. Zwyżka temperatur i przewaga słońca nad chmurami. Pod koniec weekendu i na początku przyszłego tygodnia, powróci do nas lato. Na termometrach nawet 22-23 stopnie! Aktualizacje w prognozach pogody znajdziecie rzecz jasna na ESKA INFO Toruń.