Pogoń Siedlce - Elana Toruń, zdjęcie ze stadionu

Autor: Bartosz Cabaj Pogoń Siedlce - Elana Toruń, zdjęcie ze stadionu

Pogoń Siedlce - Elana Toruń: Dramatyczna sytuacja "Żółto-Niebieskich" [RELACJA]

2020-06-27 18:52

Za nami bardzo ważny mecz 2. ligi piłki nożnej. W ramach 28. kolejki Pogoń Siedlce podejmowała Elanę Toruń. To był piekielnie istotny mecz dla obu ekip, ponieważ krótka jest droga od walki o pierwszą szóstkę do desperackiej rywalizacji o utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywek. Zobaczcie relację portalu ESKA INFO Toruń!

Pogoń Siedlce kontra Elana Toruń - spotkali się dwaj sąsiedzi z tabeli 2. ligi piłki nożnej. Obie ekipy muszą patrzeć zarówno na górę, jak i na strefę spadkową. W tym sezonie rywalizacja na trzecim poziomie rozgrywek jest bardzo wyrównana. Zarówno siedlczanie jak i "Żółto-Niebiescy" pokazują po pandemii dwie twarze. Pytanie było jedno - jaką wersję zobaczymy w sobotnie popołudnie w województwie mazowieckim.

Pogoń Siedlce - Elana Toruń, relacja

Początek wyraźnie należał do gospodarzy. Już w pierwszej minucie piłkę stracił Bierzało. Walków podał do Firleja, a ten minimalnie przestrzelił. Jeszcze przed upływem kwadransa groźnie uderzał Tomasz Wełna, ale ponownie nie było zatrudnienia dla Pawła Sokoła. Dopiero po ok. 20 minutach obudziła się Elana. Aktywni byli Kołodziej i Machaj, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie przed przerwą nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron "setkę" miał Dominik Kościelniak, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i udowodnili to gospodarze. W 58. minucie ładną akcję Wojtuszka wykończył Firlej.

Nie minęło sześć minut, a po dobrym dośrodkowaniu ładnym strzałem głową popisał się Oskar Repka.

Elana starała się złapać kontakt. Efektem był festiwal rzutów różnych. Po jednym z nich gola strzelił Kościelniak. Skrzydłowy gości trafił z najbliższej odległości.

Kiedy wydawało się, że goście powalczą o remis, Kacper Falon wykończył akcję rezerwowych. Podawał mu Artur Balicki.

Pogoń wygrała zasłużenie, gdyż była zdecydowanie skuteczniejsza pod bramką rywala. Trener Pietrzak ma po tym meczu spory ból głowy.

Pogoń Siedlce - Elana Toruń 3:1 (Firlej 58', Repka 64', Falon 86' - Kościelniak 82')

Pogoń Siedlce: Smyłek - Mójta, Sadzawicki, Wełna, Więdłocha (74' Olszewski) - Repka, Ocenas, Marciniec (83' Falon), Wojtuszek (89' Romanowicz) - Firlej, Walków (77' Balicki)

Elana Toruń: Sokół - Świecinski (Boniecki 70'), Onsorge, Bierzało, Stryjewski - Kryszak, Hrnciar (75' Pisarek), Kołodziej (90' Jóźwicki), Machaj (Górka 70') , Kościelniak - Kozłowski

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].