Policja rozpracowała grupę przestępczą. "Działała" m.in. w Toruniu i Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

2020-10-09 11:40 km

W kwietniu 2020 roku, policjanci z Lipna informowali o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie sklepu w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie jeden ze sprawców z nożem zastąpił drogę klientowi. Jak się okazało Ci sami sprawcy dokonywali kradzieży także na terenie innych miejscowości (m.in. w Toruniu i Bydgoszczy). - Policjanci mieli nagranie z monitoringu i nie zapomnieli o sprawie. Dzięki ich pracy sprawcy zostali aresztowani - podkreśla podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

Do rozboju w jednym z lipnowskich sklepów doszło w kwietniu tego roku. Wówczas, dwóch mężczyzn weszło do sklepu i zajęli uwagę sprzedawczyni „robiąc zakupy”. Kiedy ekspedientka przygotowywała zamówione jedzenie, zauważyła jak jeden z nich wychodzi z pomieszczeń magazynowych sklepu. Po tym zdarzeniu mężczyźni próbowali wyjść. Gdy na drodze stanął im inny klient, przestępcy grożąc mu nożem, uciekli. Dodatkowo zabrali pieniądze w kwocie ponad 7 tysięcy złotych. - Policjanci dotarli do monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawców, ale mimo jego publikacji i podania do wiadomości rysopisu sprawców, nie zostali oni rozpoznani - tłumaczy podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

Czytaj też: Lipno. Ukradł pastę do zębów. Posiedzi za... narkotyki!

Policjantka z regionu podkreśla jednak, że lipnowscy kryminalni nie dali za wygraną. Podobne kradzieże, jak ustalili, miały miejsce także w innych miastach i w sklepach tej samej sieci. Działania śledczych i współpraca z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadziły do ustalenia prawdopodobnych sprawców przestępstw.

- Pierwszego z nich policjanci zatrzymali 5 października na drodze pomiędzy Opolem, a Kędzierzynem-Koźlem. Był to 47-letni mieszkaniec Opola. Dwóch kolejnych wpadło w ręce policjantów następnego dnia. Obaj to mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Policjanci ustalili, że grupa przestępcza, której byli członkami, dokonała kradzieży rozbójniczej na terenie Lipna i kradzieży sklepowych na terenie Bydgoszczy, Torunia oraz Nysy - informuje nas podkomisarz Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty. - Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie - podsumowuje policjantka z Lipna.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Metodą na policjanta ukradł seniorce 85 tysięcy