Policjanci z Inowrocławia walczą z nowym narkotykiem! Wygląda jak plastelina

2021-06-28 14:35
Policjanci z Inowrocławia walczą z nowym narkotykiem! Wygląda jak plastelina
Autor: KPP w Inowrocławiu Policjanci z Inowrocławia walczą z nowym narkotykiem! Wygląda jak plastelina

Dla stróżów prawa w Inowrocławiu najważniejsze są dzieci. Policjanci zrobią wszystko, aby w te wakacje dzieciaki nie zapoznały się z narkotykami. Mundurowi swoje celowniki ustawili na... plastelinę. To nowy narkotyk, który swoim wyglądem przypomina dziecięcą plastelinę. Policjanci z Inowrocławia wiedzą, że jest on groźny. Wiedzieli też kto może mieć przy sobie sporą ilość tej nielegalnej substancji.

Inowrocław: Policja walczy z nowym narkotykiem. Wyglądem przypomina plastelinę!

Mundurowi zatrzymali już dilera, który zajmował się rozprowadzeniem narkotyku. - Przeszukanie go potwierdziło to, że miał przy sobie zawiniątko, a w nim pewną substancję w ilości ponad 70 gramów. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a policjanci niezwłocznie zabezpieczony „towar” przekazali do badań laboratorium. Już wstępne wyniki wykazały, że ujawnione przez kryminalnych środki to tak zwana plastelina. Jej skład wymienia ustawodawca w przepisach jako zabronioną z uwagi na to, że jest narkotykiem - mówi aspirant sztabowa Izabella Drobniecka rzecznik prasowy inowrocławskiej policji.

Zobacz: Sebastian wyszedł ze szpitala i ślad po nim zaginął. Kilka dni później znaleziono jego ciało w lesie

- Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut i został doprowadzony do oskarżyciela. Do czasu rozprawy w sądzie został objęty policyjnym dozorem i musi stawiać się systematycznie do inowrocławskiej komendy. Grozi mu 10 lat pobytu za kratami - dodaje.

To kolejna ze spraw narkotykowych zrealizowana przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Działania zwalczające proceder narkotykowy mają charakter priorytetowych. - Bywa, że wakacje są niekiedy czasem, gdy ktoś zaczyna eksperymentować z używkami. Policjanci dokładają wszelkich sił, aby ujawniać takie sprawy i zatrzymywać dilerów, którzy je produkują i nimi handlują - mówi aspirant Drobniecka

Wypowiedź rzecznika komendy miejskiej policji, o zaginięciu dentysty w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE