Policja i najmłodsi

Tego jeszcze nie było! Dzieciaki i policjanci rozdawali kierowcom... czosnek i cytryny

2023-06-02 13:05

Mundurowi z toruńskiej drogówki wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górsku wzięli udział w akcji „Cytryna i czosnek”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym. Ci, którzy jechali zbyt szybko, jako dodatkowe pouczenie musieli zmierzyć się z trudnym do przełknięcia smakiem!

Dzieci wspierały policję

W miniony wtorek (30 maja 2023 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego toruńskiej komendy w pobliżu Szkoły Podstawowej w Górsku uczestniczyli w akcji pod nazwą „Cytryna i czosnek”. Organizatorami akcji byli lokalni samorządowcy, ksiądz z Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku i uczniowie z tamtejszej szkoły. Takie inicjatywy mają na celu uświadomienie kierowcom, że z dróg również korzystają piesi.

Policjanci, którzy przyłączyli się do tej nietypowej inicjatywy spotkali się z jej uczestnikami w miejscowości Górsk (pow. toruński), przez którą przebiega droga krajowa numer 80. Zadaniem mundurowych było sprawdzenie, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami.

Były "kwaśne" mandaty i słodkie jabłka

Oczywiście nie zabrakło mandatów. Podczas prowadzonych kontroli 14 kierowców przekroczyło prędkość. Za popełnione wykroczenie wszyscy zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo, zamiast mandatu z uśmiechem na twarzy musieli zjeść plasterek cytryny lub ząbek czosnku. Ci, którzy jechali zgodnie z przepisami, na dalszą podróż dostawali jabłko.

W trakcie rozmowy z kierującymi wszyscy zgodnie uznawali, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków. Dlatego policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię. Każdy bowiem chciałby zakończyć swoją podróż bezpiecznym powrotem do domu. Aby tak się stało, należy przestrzegać ustalonych zasad w ruchu drogowym.

Zobaczcie galerię z akcji!

Źródło: Policjanci z niezwykłą akcją. Cytryny i czosnek dla łamiących przepisy