Policyjny nalot na mieszkanie w Chełmży. Staruszek skrywał tam "skarby"

2021-10-22 12:23
Nalot na mieszkanie w Chełmży. W środku było sporo skarbów
Autor: KMP w Toruniu Nalot na mieszkanie w Chełmży. W środku było sporo "skarbów"

Chełmża. Sukces miejscowych policjantów. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań przy ul. Sienkiewicza, gdzie odnaleźli worki z krajanką tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy. 71-letni właściciel tych "skarbów" usłyszał już zarzuty.

Chełmża. Policyjny nalot na mieszkanie. Staruszek skrywał tam "skarby"

W miniony czwartek (21.10.2021) policjanci z Chełmży (powiat toruński) weszli do jednego z mieszkań przy ul. Sienkiewicza. Funkcjonariusze wiedzieli, że przebywający tam 71-latek przechowuje "skarby", które naraziły Skarb Państwa na konkretne straty. - Policjanci zabezpieczyli ponad 16 kilogramów krajanki tytoniowej i blisko 1000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Toruń. Wichury zaatakowały w regionie. Miażdżące statystyki z regionu [ZDJĘCIA]

- Skarb Państwa mógł stracić blisko 20.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. 71-letni mieszkaniec Chełmży, do którego należały te towary już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski w komunikacie prasowym.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Potworna zbrodnia na toruńskiej starówce. Policja dopadła 29-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE