Toruń. Wichury zaatakowały w regionie. Miażdżące statystyki [ZDJĘCIA]

2021-10-22 8:39
Wichury w Toruniu. Żywioł wywracał drzewa i nie tylko
Autor: KM PSP w Toruniu / nadesłane Wichury w Toruniu. Żywioł wywracał drzewa i nie tylko

Toruń i okolice. Przeszło 1600 zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez silne wiatry wpłynęło od czwartku (22.10.2021) w południe do piątku rano do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim Większość z nich dotyczyła powalonych drzew i połamanych konarów - poinformował dyżurny KW PSP w Toruniu. Doszło do jednego poważnego wypadku. Zobaczcie zdjęcia naszych czytelników i strażaków!

Toruń. Wichury zaatakowały w regionie. Miażdżące statystyki z regionu [ZDJĘCIA]

W czwartek (22.10.2021) wichury dały się we znaki mieszkańcom wielu regionów Polski. Toruń i województwo kujawsko-pomorskie nie były tutaj wyjątkiem. - Większość próśb o interwencję otrzymaliśmy od południa do wieczora w czwartek. Tak, jak przewidywali meteorolodzy około godziny 22 silne wiatry ustały. Noc była stosunkowo spokojna, a strażacy mogli skoncentrować się na usuwaniu wcześniej zgłoszonych szkód i zabezpieczaniu budynków - powiedział PAP dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami naszych czytelników i przedstawicieli służb!

Czytaj też: Toruń. Wtargnął do kaplicy i zrobił to ze świętymi figurami! Trafił za kratki

Wichury spowodowały straty we wszystkich powiatach regionu, a najwięcej w rejonie Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Przeszło 90 proc. zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na jezdnie, place i budynki. Pozostałe są związane są z uszkodzeniami dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, garażach i wiatach. - We wsi Toporzysko, w powiecie toruńskim, w czasie załadunku na samochód przy użyciu dźwigu dużej bramy, wskutek silnego podmuchu wiatru doszło do jej przemieszczenia i przygniecenia jednej osoby. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala - podaje Polska Agencja Prasowa.

Stosunkowo dużo uszkodzeń budynków jest w Skępem, w powiecie lipnowskim. Między innymi silny podmuch wiatru uszkodził poszycie i konstrukcję dachu na budynku klasztoru benedyktynów. W miejscowości Żużoły, w powiecie żnińskim, wiatr zerwał dużą część dachu z jednego z budynków

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy wichura dokonała w twoim regionie zniszczeń?
Potężna wichura we Wrocławiu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE