Toruń. Wtargnął do kaplicy i zrobił to ze świętymi figurami! Trafił za kratki

2021-10-21 13:56
Wnętrze kościoła
Autor: archiwum portalu Toruń. Wtargnął do kaplicy i zrobił to ze świętymi figurami! Trafił za kratki / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Miejscowi policjanci zatrzymali 42-latka, który znieważył miejsce kultu religijnego. Mężczyzna wtargnął do kaplicy i zniszczył święte figury. Na tym bynajmniej nie poprzestał. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Toruń. Wtargnął do kaplicy i zrobił to ze świętymi figurami! Dopadła go policja

W nocy z 2 na 3 października 2021 roku miały miejsce sceny, których personel lecznicy nie mógł się spodziewać. Pracownicy jednego z toruńskich szpitali kiedy rankiem weszli do szpitalnej kaplicy i zauważyli, że ze ściany zniknęły krzyż i obraz, a w samej kaplicy panuje nieład spowodowany działaniem sprawcy. - Ten dodatkowo zniszczył figury święte, poplamił obrus na ołtarzu i powyrywał strony z Mszału Rzymskiego - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Niedługo po zdarzeniu toruńscy policjanci wytypowali sprawcę. 42-latek miał już wcześniej na koncie podobne "osiągnięcia". Jego namierzenie nie było takie proste, gdyż nie ma on stałego zameldowania, a dodatkowo ukrywał się z powodu "zaległości" wobec wymiaru sprawiedliwości. Przełom przyszedł w miniony poniedziałek (18.10.2021).

Czytaj też: Krwawy horror w centrum Torunia. Zmasakrował śpiącego mężczyznę maczetą [WIDEO]

- Zauważył go na toruńskiej ul. Na Skarpie policjant kryminalny, będący w czasie wolnym od służby. Obserwując podejrzanego, natychmiast zadzwonił do kolegów z jednostki z prośba wsparcie. Wtedy doszło do jego zatrzymania. Mężczyzna z usta śledczych usłyszał zarzut znieważenia miejsca kultu religijnego - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjantka dodaje, że zatrzymany z komisariatu trafił prosto do aresztu, gdzie spędzi kilka najbliższych miesięcy odsiadując wyrok pozbawienia wolności. - Za ostatnie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat więzienia - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
1
Diler z Torunia w rękach kryminalnych. Młody mężczyzna zniszczył sobie życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE