Szpital Miejski w Toruniu

i

Autor: archiwum portalu Toruń: Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Miejskim. Jest oświadczenie władz / Zdjęcie poglądowe

Toruń. Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Miejskim. Jest oświadczenie władz

2021-10-08 8:06

Wracamy do sprawy trudnej sytuacji, z którą zmagają się pacjenci Szpitala Miejskiego w Toruniu. 1 października placówka zamknęła Oddział Neurologii i Leczenia Udarów. Co dalej z chorymi? Przekazujemy oświadczenie po spotkaniu wojewody Mikołaja Bogdanowicza, marszałka Piotra Całbeckiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Na ten moment konkretnych deklaracji brak.

Toruń: Dramatyczna sytuacja w Szpitalu Miejskim. Jest oświadczenie władz

Czwartkowe spotkanie władz Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego dotyczyło sytuacji w toruńskim i włocławskim szpitalu. Już pod koniec września zrobiło się głośno o problemach, z którym zmagają się lecznice. Zamknięcie Oddziału Neurologii i Leczenia Udarów w Szpitalu Miejskim w Toruniu spowodowane jest brakiem lekarzy, którzy mogliby się należycie zaopiekować pacjentami. Pod koniec września dyrektorka placówki oświadczyła, że nie będzie potrzebna ewakuacja pacjentów. Te słowa uspokoiły nielicznych. W międzyczasie poznaliśmy stanowisko medyków, którzy zdecydowali o nieprzedłużaniu swoich umów.

Czytaj więcej o sprawie: Toruń: Dlaczego lekarze odeszli ze Szpitala Miejskiego? "Nawet nas nie wysłuchali"

Po czwartkowej debacie na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy pojawiło się oświadczenie. Publikujemy je w całości.

- W czwartek w toruńskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie wojewody Mikołaja Bogdanowicza, marszałka Piotra Całbeckiego oraz prezydenta Torunia MichałaZaleskiego. Tematem rozmowy było omówienie sytuacji związanej z problemem oddziałów neurologicznych i udarowych w Toruniu, a także Włocławku. Wszystkie strony wyrażają głębokie zaniepokojenie i deklarują dalszą współpracę mającą na celu zapewnienie opieki dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, w tym udarowych. W trakcie spotkania powstały koncepcje, które zostaną omówione na następnym spotkaniu z udziałem dyrekcji szpitali. Rozmowy odbędą się jeszcze w tym tygodniu - czytamy w oświadczeniu.

W kolejnych dniach powinny się pojawić konkretne deklaracje i plan działania. Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Popierasz protest medyków?
Prowadziły agencję towarzyską w Toruniu. Trafiły za kratki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE