Policyjny POŚCIG ulicami Torunia. 41-latka stwarzała ŚMIERTELNE zagrożenie

2020-12-04 13:07 KM
Policyjny POŚCIG ulicami Torunia. 41-latka była pijana jak bela
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Policyjny POŚCIG ulicami Torunia. 41-latka była pijana jak bela

Toruń: Policjanci po pościgu zatrzymali 41-latkę kierującą samochodem, która nie zatrzymała się do kontroli. Kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Naraziła innych uczestników ruchu drogowego, bowiem prowadziła auto mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Policyjny POŚCIG ulicami Torunia. 41-latka stwarzała ogromne zagrożenie

W miniony czwartek (3.12.2020) około godziny 14:40 mundurowi z Zespołu Prewencji Na Wodach toruńskiej komendy podczas przejazdu ul. Żwirki i Wigury na wysokości ul. Grudziądzkiej zauważyli osobowego forda fiestę. Auto nie trzymało toru jazdy i wykonywało podejrzane manewry. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać samochód do kontroli. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kierująca autem kobieta zignorowała ich polecenia i odjechała w kierunku Grudziądzkiej a następnie Trasy Średnicowej. Policjanci cały czas trzymali się blisko uciekającego samochodu. Kilkaset metrów dalej - na skrzyżowaniu Trasy Średnicowej i ul. Legionów w bezpiecznym miejscu funkcjonariusze zajechali mu drogę i zatrzymali.

Czytaj także: Krzyczał, że WYSADZI WSZYSTKO w powietrze! Nocna akcja strażników i policji w Toruniu

- Okazało się, że fordem kierowała 41-latka. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymana wkrótce usłyszy zarzuty. Już straciła prawo jazdy - informuje nas asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego KMP w Toruniu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policją grozi jej do 5 lat więzienia. Nasza redakcja po raz kolejny apeluje do kierowców z Torunia i okolic - pod żadnym pozorem nie wsiadajcie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Narażacie w ten sposób nie tylko siebie, ale przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza biorąc pod uwagę trudne warunki na drogach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Protest przed komendą policji w Toruniu: "Tchórze!"