Policyjny POŚCIG za pijanym w Sędzinie. Powiało grozą

2020-09-17 12:17 KM
Radiowóz policjantów z Aleksandrowa, biorących udział w pościgu w Sędzinie
Autor: KPP Aleksandrów Kujawski Policyjny pościg za pijanym w Sędzinie. Powiało grozą

Policjanci aleksandrowskiej „drogówki” namierzyli busa, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi w Sędzinie, popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. W trakcie zatrzymania najechał na tył radiowozu.

W środę (16 września) w godzinach rannych w Sędzinie policjanci z aleksandrowskiej „drogówki”, w trakcie pomiaru prędkości jazdy, namierzyli dostawczy samochód marki Fiat, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. - Ponadto w trakcie ucieczki kierujący najechał na tył radiowozu - relacjonuje asp. Marta Błachowicz z KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Czytaj też: Efektowny POŚCIG ulicami Torunia. Policjanci klęli jak szewc! [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Po krótkim pościgu udało się zatrzymać kierowcę. Zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec naszego powiatu, który miał w organizmie blisko promil alkoholu - informuje nas asp. Marta Błachowicz, oficer prasowy KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego. - Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z regionu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Policjanci natychmiast zaczęli pościg.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.