Polski Cukier Toruń w świetnym stylu pokonał SIG Strasbourg

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Polski Cukier Toruń w świetnym stylu pokonał SIG Strasbourg

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg: Liga Mistrzów przywitana w Arenie Toruń! RELACJA i ZDJĘCIA

2019-10-22 20:16

To był fantastyczny wieczór w Arenie Toruń. Polski Cukier Toruń chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Mimo dobrego meczu nie udało się przywieźć punktów z Katalonii, ale tym razem podopieczni Sebastiana Machowskiego zaprezentowali się z jeszcze lepszej strony!

W pierwszej kolejce fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów, Polski Cukier Toruń minimalnie przegrał z Manresą. Wizyta Strasbourga miała przynieść upragnione zwycięstwo.

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg, relacja

Pierwsza kwarta była zwiastunem bardzo wyrównanego meczu. Torunianie potrafili odskoczyć na pięć punktów, ale ta przewaga była szybko niwelowana przez Francuzów. Ostatecznie po dobrej akcji Schenka, na pierwszą przerwę gospodarze schodzili prowadząc 20:18. Jak do tego dołożymy fakt, iż Strasbourg w drugiej kwarcie zdołał odrobić... jedno "oczko", to po połowie konfrontacji wiedzieliśmy tyle, że nic nie wiedzieliśmy.

Po raz kolejny liderem Twardych Pierników był Keith Hornsby. Amerykanin znakomicie bombardował rywali rzutami z dystansu. To m.in. dzięki jego świetnej postawie drużyna z grodu Kopernika zaczęła w decydującej kwarcie uciekać przyjezdnym. We wtorek wydatnie pomogła również kapitalna forma Aarona Cela, Chrisa Wrighta (10 asyst) i Damiana Kuliga. Po drugiej stronie rywalom próbował dotrzymać kroku Gabe York, ale nie miał odpowiedniego wsparcia.

Dla Sebastiana Machowskiego ważne jest również to, że w dobrym stylu do gry wraca Bartosz Diduszko. Francuzom rzucił siedem punktów i był ważnym elementem drużyny Polskiego Cukru Toruń. Dla "Didiego" i wszystkich wspierających Twarde Pierniki to był bardzo przyjemny wieczór. Ligę Mistrzów w Toruniu witamy zwycięstwem ekipy z grodu Kopernika!

Pod tekstem znajdziecie zdjęcia z Areny Toruń. Autorką jest Róża Koźlikowska. Polecamy stronę artystki na Facebooku.

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg 97:81 - (20:18, 21:22, 26:23, 30:18)

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 28, Aaron Cel 19, Chris Wright 16, Damian Kulig 14, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 5, Alade Aminu 4, Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 2, Aleksander Perka 0

SIG Strasbourg: Gabe York 17, Ali Traore 16, Travis Trice 14, Quentin Serron 12, Boris Dallo 9, Damien Inglis 8, Thomas Scrubb 5, Jerai Grant 0, Ludovic Beyhurst 0