Ponury piątek za oknami. A co z weekendem? [Pogoda Toruń 28.10.2022]

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Ponury piątek za oknami. A co z weekendem? [Pogoda Toruń 28.10.2022]

Synoptyk zdradza szczegóły

Ponury piątek za oknami. A co z weekendem? [Pogoda Toruń 28.10.2022]

2022-10-28 7:18

Pogoda Toruń 28.10.2022. Sprawdzamy prognozę na piątek i najbliższy weekend. Ekspert Rafał Maszewski donosi, że torunianom mogą się w najbliższych godzinach przydać parasole. Szczegóły analizujemy poniżej.

Zbliża się weekend, dla niektórych przedłużony, jeśli uda się wziąć dzień wolny w poniedziałek. W związku z tym warto sprawdzić, jaka pogoda będzie z torunianami w najbliższych godzinach. Najnowsze doniesienia meteorologów są zarówno dobre, jak i nieco gorsze. Te mniej optymistyczne dotyczą przede wszystkim najbliższych kilkunastu godzin.

Pogoda Toruń 28.10.2022. Prognoza na piątek

- W piątek czasami zza chmur zaświeci słońce. Początkowo utrzymają się zamglenia/mgły, ale lokalnie i sporadycznie możliwy jest przelotny deszcz. Po południu temperatura powietrza wzrośnie do około 16-17 stopni Celsjusza. Odczujemy komfort termiczny, początkowo wyraźny chłód. Południowy wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne będzie wolno spadać. Warunki biometeorologiczne nieco się pogorszą - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl. Lepiej będzie na początku weekendu.

Prognoza na weekend 29-30.10.2022. Taka będzie pogoda w Toruniu

Przyjemna będzie z pewnością sobota. Temperatura maksymalna w Toruniu osiągnie poziom 17 stopni, a synoptycy nie spodziewają się tego dnia opadów deszczu. To dobry moment na spacer po toruńskiej starówce. Ciśnienie spadnie do ok. 1012 hPa. W niedzielę (30.10.2022 r.) delikatne ochłodzenie, a lokalnie w nocy z soboty na niedzielę mogą się pojawić mgły. Wiatr osłabnie. Początek przyszłego tygodnia i dzień Wszystkich Świętych w podobnym klimacie, ale do tego tematu będziemy jeszcze wracać.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nocna agresja kierowcy na terenie Torunia. Wszystko się nagrało!