Popełniasz ten błąd przy zamykaniu drzwi. Ślusarz ujawnia: złodziej otworzy je w 30 sekund

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Warto wiedzieć!

Popełniasz ten błąd przy zamykaniu drzwi. Ślusarz ujawnia: złodziej otworzy je w 30 sekund!

2023-02-20 17:15

Zamykamy drzwi od mieszkania, bo chcemy czuć się bezpiecznie. Bardzo ciekawy film pojawił się na kanale Ślusarz TV w serwisie YouTube. Okazuje się, że wielu z nas popełnia bardzo poważny błąd, który ułatwia życie złodziejom. Zdaniem eksperta, taka nieodpowiedzialność może sprawić, że przestępca dostanie się do środka w 30 sekund. Szczegóły na se.pl.

Często zastanawiamy się, jak skutecznie bronić się przed złodziejami. Nie powinniśmy im ułatwiać zadania, a niektórzy to robią, często nieświadomie. Bardzo ciekawy film, związany z tematem zabezpieczenia drzwi od mieszkania pojawił się na kanale "Ślusarz TV" w serwisie YouTube. Jego autor przestrzega swoich odbiorców przed błędem, który jego zdaniem popełnia wielu Polaków i nie tylko. 

Ślusarz TV: Popełniasz ten błąd przy zamykaniu drzwi. Złodziej otworzy je w 30 sekund!

Autor filmu zaznacza, że zamki na klucz dwupiórowy są z reguły bezpieczne, ale pozostawienie klucza w zamku np. na noc jest skrajnie nieodpowiedzialne. Dlaczego? Szczegółową analizę przeprowadził w materiale, który w lutym pojawił się na jego kanale.

- Klucz włożony od tamtej strony, niby jest mała szparka, nikomu nie przychodzi do głowy, bo dochodzi grubość drzwi, do tego dochodzą szyldy, w tym przypadku na zwykłe śrubki. Odkręcenie ich po cichu, nie ma najmniejszego problemu. Grubość drzwi teoretycznie też nie stanowi problemu, chyba że są jak w kościele - mówi ekspert w dziedzinie ślusarstwa. 

Ślusarz dodaje, że pozostawienie takiego klucza w zamku powoduje, że złodziej ma ułatwione zadanie i może dostać się do środka za pomocą zwykłych drucików. Na filmie zademonstrował, jak w ok. pół minuty otworzył zamek. Szczegółową analizę możecie zobaczyć na filmie, który zamieszczamy pod tekstem! Warto wiedzieć, dlaczego nieświadomie możemy pomóc przestępcom!

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Złodzieje robią, co chcą. Znów okradli wysiedloną kamienicę na Kamionku. Mieszkańcy załamują ręce