Popełnili jeden, kosztowny błąd. Kierowcy nagrani dronem. Wszystko się wydało

i

Autor: KMP we Włocławku Popełnili jeden, kosztowny błąd. Kierowcy nagrani dronem. Wszystko się wydało

Posypały się kary!

Popełnili jeden, kosztowny błąd. Kierowcy zaskoczeni dronem. Wszystko się wydało

2023-06-23 7:31

Policjanci z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) zaskoczyli kierowców. Obserwowali ich przy użyciu drona. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi mają jeszcze większe możliwości. Przekonali się o tym kierowcy dla których znak B-20 „STOP” wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się. Posypały się mandaty.

Kierowcy muszą się mieć na baczności. To już nie tylko piesze, motocyklowe i samochodowe patrole, ale również obserwowanie samochodów z powietrza. - Do ujawniania i zwalczania drogowych przewinień policjanci włocławskiej „drogówki” wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów - czytamy w komunikacie KMP we Włocławku. Dzięki dronowi, funkcjonariusze nagrali czterech kierowców, którzy popełniali ten sam błąd.

Włocławek: Ignorowali znak "STOP". Surowe kary

- Wtorkowe działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego ukierunkowane były na jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych, czyli niezastosowanie się do znaku B-20 „STOP”. Po raz kolejny policjanci przeprowadzili je na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Kazimierza Wielkiego w Kruszynie i niestety znów nie zabrakło kierowców, którzy zlekceważyli przepisy - informuje "Super Express" nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowa KMP we Włocławku. 

- Podczas godzinnej akcji kamera drona ujawniła czterech kierujących, którzy zignorowali znak „STOP”. Każdy z zatrzymanych za to przewinienie został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości trzystu złotych i ośmioma punktami karnymi. Z pewnością to nie ostatnie działania ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg z wykorzystaniem policyjnego drona - czytamy w komunikacie na stronie KMP we Włocławku.

Film z wtorkowej (20 czerwca 2023 r.) akcji znajdziecie na stronie włocławskiej komendy. Warto dodać, że policjanci dzięki dronom mogą zwrócić uwagę na inne przewinienia kierowców. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Policjanci z Torunia zaskoczyli kierowców dronem. Wszystko się wydało